Eurowizja 2018 Krajowe Eliminacje. Kim jest Happy Prince?

2018-02-16 13:15
Happy Prince
Autor: Facebook/PrintScreen

W krajowych eliminacjach do Eurowizji 2018 wystąpi zespół Happy Prince! Kto kryje się pod tajemniczym pseudonimem? Czy to właśnie utwór "Don' let go" będzie repreznetować Polskę w Lizbonie?

Happy Prince to zespół dwóch przyjaciół – Jakuba Prachowskiego i Tomasza Stawarza. Muzycy spotkali się po latach, by ponownie połączyć swoje siły i wykorzystać zdobyte doświadczenia muzyczne oraz producenckie. W ten sposób powstał projekt Happy Prince. Współpraca ta zaowocowała materiałem na pierwszy wspólny album, który niebawem ukaże się nakładem ZPR Records.

Kim są Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz z zespołu Happy Prince?

Kuba Prachowski jest producentem i autorem piosenek. Przez kilka lat był wokalistą w zespole Eden Express, z którym zwyciężył w konkursie na najlepszy zespół rockowy w Polsce "39 i pół decybela ponad normę" w 2009 r. Eden Express zadebiutował na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 r. Grupa miała za sobą również występy na Sopot TOPtrendy Festiwal, Vena Music Festival oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. Kuba jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia w latach 2011, 2012, 2013 oraz zdobywcą Grand Prix tego festiwalu w 2015r. Teraz razem z Tomaszem Stawarzem tworzą projekt Happy Prince. Ich singiel "Don’t Let Go" został wybrany spośród rekordowej liczby zgłoszeń do polskich preselekcji Eurowizji 2018. Teledysk do piosenki powstał w Hotelu Bellotto, gdzie w klimatycznym tańcu zobaczymy parę tancerzy z Grupy Tanecznej NEXT Tomasza Barańskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2018: Happy Prince z piosenką Don't let go wygra krajowe eliminacje?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE