Iga Krefft, metamorfoza gwiazdy M jak miłość

i

Autor: AKPA Iga Krefft, metamorfoza gwiazdy M jak miłość

Daje nadzieję innym

Gwiazda "M jak miłość" przerwała leczenie. Serialowa Ula, czyli Iga Krefft, szczerze o odstawieniu leków

2023-05-11 18:00

Iga Krefft (27 l.) szerokiej publiczności znana jest głównie z roli Uli w serialu "M jak miłość". Dziewczyna rozpoczęła karierę już w wieku 12 lat. To była wielka przygoda, ale także ogromny ciężar dla dziecka. Presja odbiła swoje piętno na jej zdrowiu psychicznym. Iga cierpi na depresję, o czym mówi bardzo otwarcie. Jakiś czas temu poinformowała, że zdecydowała się na odstawienie farmakoterapii. Czy to koniec walki z chorobą?

Iga Krefft to popularna aktorka młodego pokolenia. Wszyscy znamy ją z roli Uli z serialu "M jak miłość", w postać której wcielała się przez wiele lat. Równolegle z karierą telewizyjną, gwiazda od kilku lat rozwija swoją twórczość muzyczną. pod pseudonimem artystycznym Ofelia śpiewa, gra na gitarze, komponuje i pisze teksty swoich piosenek. Te ostatnie niekiedy zaczepne i zawsze bardzo trafnie oceniające otaczającą nas rzeczywistość.

Iga Krefft choruje na depresję. Jakiś czas temu zdecydowała jednak o odstawieniu farmakoterapii

Iga Krefft bardzo szczerze i otwarcie mówi o depresji, z która zmaga się od lat. Aktorka nie ukrywa, że jedną z wielu przyczyn powstania choroby upatruje w bardzo wczesnym debiucie. Nie dziwi to w ogóle, presja, jaką wzięła na siebie w wieku 12 lat była bardzo duża, niejeden dorosły nie poradziłby sobie w takiej sytuacji, a co dopiero dziecko. Aktorka w ubiegłym roku wyznała, że od kilku lat zmaga się z chorobą. Przez długi czas psychoterapię wspomagała lekami. Około roku temu zadecydowała jednak o odstawieniu farmakoterapii. Teraz potwierdza słuszność tej decyzji. - Ja z leków korzystałam przez dłuższy czas, ale terapia, w której jestem od lat zaczęła przynosić takie efekty, że po prostu mam tyle siły, żeby zmierzyć się z problemami z trochę innej perspektywy - potwierdza gwiazda.

Iga Krefft odniosła się do swojej decyzji o odstawieniu leków. "Nie jestem wolna od depresji i nerwicy. Pewnie nigdy nie będę"

Aktorka zdaje sobie sprawę z tego, że depresja to choroba przewlekła i podstępna. Przy odpowiednim leczeniu może dojść do całkowitej remisji, ale to nie daje gwarancji, że choroba nie wróci. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, dbanie o siebie, kontynuowanie psychoterapii i obserwacja. Aktorka dodaje, że ma świadomość, że o tym trzeba mówić, bo świadectwa innych osób o wyjściu z ze stanu depresji dają nadzieje innym na poprawę ich zdrowia. 

Zobacz Galerię: Gwiazda M jak miłość ofiarą okrutnego hejtu! Padły wyzwiska, że Iga Krefft jest gruba. Pokazała jak wygląda jej ciało

Dramat gwiazdy M jak miłość. Iga Krefft pierwszy raz powiedziała o chorobie, która spadła na jej rodzinę
Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?