Gwiazdy i radne pomagają upiększać Warszawę. Sadzą kwiaty i inspirują sąsiadów. Mamy zdjęcia

2022-05-27 4:40
Gwiazdy sadzą kwiaty w Warszawie
Autor: mat. pras. Gwiazdy sadzą kwiaty w Warszawie

Radni stolicy, wspierani przez celebrytów, po raz kolejni pokazali, że potrafią zakasać rękawy i zainicjować piękną, słuszną akcję. Tym razem wsparli akcję sadzenia w stolicy kwiatów. Zachęcają do tego mieszkańców warszawskich osiedli, którzy razem, po sąsiedzku, mogą upiększać swoje okolice. Poznajcie szczegóły.

Warszawa pięknieje z roku na rok. Często zaniedbane skwery zmieniają się i cieszą oczy nie tylko mieszkańców, ale też zwiedzających stolicę. Tym razem kolejne zieleńce na warszawskiej Pradze zostały ukwiecone za sprawą radnych miasta Warszawy: Anny Auksel-Sekutowicz i Gabrieli Szustek oraz Rafała Grabiasa, ogrodnika i prowadzącego program "Ciotka na działce". A wszystko w formule warsztatów zorganizowanych z okazji Dnia Sąsiada, który przypada dziś, 27 maja.

- Chcąc uczcić to wyjątkowe święto, które ma na celu łączyć lokalne grupy mieszkańców, chcieliśmy zrobić na warszawskiej Pradze coś wyjątkowego - mówi Anna Auksel-Sekutowicz. - Dlatego wspólnie wypracowaliśmy formułę warsztatów, która w największym stopniu zaangażuje sąsiedzką społeczność, sprawiając, że mieszkańcy nie tylko będą chcieli aktywnie włączyć się w ukwiecenie podwórek, ale, co równie ważne, będą chcieli zadbać o nie także w późniejszym czasie, tym samym zacieśniając sąsiedzkie więzi - dodaje Anna Auksel-Sekutowicz.

- Bez chwili zawahania i pełni szczerego entuzjazmu zdecydowaliśmy się na organizację, w innej niż wszystkie formule, święta sąsiadów - mówi Rafał Grabias. - Uwielbiam takie akcje, dlatego włączyłem się także w rozdawanie ulotek i promocję wydarzenia. Chodziliśmy po Pradze zapraszając jej mieszkańców i wiele osób potwierdzało swój udział w wydarzeniu. Pytali także czy będziemy rozmawiać o ukwiecaniu balkonów oraz roślinach domowych. Ja oczywiście z przyjemnością odpowiem na każde pytanie, bo ogrodnictwo to nie tylko zawód, to pasja. Pasja która zakwita każdego roku - mówi celebryta.

- Wybraliśmy skwer, który od dawna czekał na upiększenie - mówi zaś Gabriela Szustek. - Mieszkańcy zgłaszali do nas prośby o jego ukwiecenie. Cieszę się, że udało nam się przeprowadzić tę akcję. Już teraz kolejne osoby zgłaszają się z kolejnymi prośbami i także chcą uczestniczyć w podobnych wydarzeniach. My oczywiście z przyjemnością takie zorganizujemy - dodaje z uśmiechem. - Cudownie jest patrzeć jak warszawska Praga zmienia się na naszych oczach. Dzięki współpracy samorządu, gwiazd i oczywiście zaangażowanych mieszkańców - mówi Szustek.

- Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Sąsiada! - wspólnie dodają inicjatorzy akcji.

Gwiazdy i radni sadzą kwiaty w Warszawie
Autor: mat. pras. Gwiazdy i radni sadzą kwiaty w Warszawie
Radne Warszawy
Autor: mat. pras.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE