Hanna Lis miała zagrożoną ciążę. Szokujące słowa lekarza: "Może wyskrobiemy?"

2020-11-29 9:44
Hanna Lis
Autor: WBF

Hanna Lis ujawniła jedno z bardziej dramatycznych wspomnień z czasów, kiedy nosiła zagrożoną ciążę. Jak zdradziła podczas wywiadu, kiedy poszła do lekarza na badania usłyszała skandaliczne słowa.

Hanna Lis jest matką dwóch córek. Jak ujawniła, obie ciąże były zagrożone. W jednym z wywiadów postanowiła podzielić się jednym z najbardziej przykrych wspomnień z czasów ciąży. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Demakijaż" mówiła o tym jak omal nie straciła pierwszej ciąży oraz o skandalicznych słowach lekarza, do którego poszła.

- Julki o mały włos nie straciłam. Pamiętam, że leżałam w szpitalu i nad głową lekarze mówili: 'Nie, to jest już po ciąży’, jeden mówił do drugiego: 'To co, może wyskrobiemy?'. Ja leżałam, w ogóle nie widziałam, co się dzieje.  Tak przeleżałam całą noc, pod dwiema kroplówkami, i rano zawieźli mnie na wózku inwalidzkim, żeby zrobić USG i zobaczyć, jak to lekarz nazwał, 'czy to już się ewakuowało'. Było to, delikatnie rzecz ujmując, bardzo przykre - opowiadała.

Zobacz też: Hanna Lis nie wytrzymała! "Aborcja przynosi ulgę, jest zabiegiem wzmacniającym"

Dziś ma dwie dorosłe, piękne córki – Julię (21 l.) i Annę (19 l.). Ale jak sama wyznaje, mogło ich nie być. Wszystko przez endometriozę – chorobę narządów płciowych kobiety. Hanna Lis cierpiała na nią przez wiele lat. Na początku lekarze nie wiedzieli, co jej jest. Bezdusznie podeszli do dziennikarki, gdy przez swoje schorzenie miała problem z utrzymaniem obu swoich ciąż. Jedną z nich chcieli przerwać.

- W środku nocy, nad szpitalnym łóżkiem, nad moją głową, lekarze mówili, jakby mnie tam mnie było, „ona roni, zaraz będzie po wszystkim”. Nikt mnie o nic nie pytał, nikt nie pocieszał, nikt nie tłumaczył, dlaczego miałoby Julki nie być. Anki też miało nie być: „nie donosi jej pani, pani Haniu, lepiej przerwać” - wspominała, nadal w emocjach, w Radiu Zet. - Dopiero po latach dowiedziałam się, co prawie zabrało życie moim dzieciom: endometrioza – wyznała.

Dziś córki gwiazdy są pięknymi dziewczynami, które wchodzą w dorosłe życie. A dziennikarka głośno mówi o swojej chorobie, aby pomóc innym cierpiącym kobietom. Lis pomogła skomplikowana operacja – laparoskopia, która trwała 3 godziny przy pełnej narkozie. Ale bolesny problem w końcu znikł. 

Strajk Kobiet w Warszawie 28.11.2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE