Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke

i

Autor: archiwum prywatne

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke: Historyczny sukces Polaków!

2018-09-27 13:58

Pamiętamy ich z „Tańca z gwiazdami”, teraz oglądamy w „World of Dance”. Hanna Żudziewicz (27 l.) i Jacek Jeschke (27 l.) to para tancerzy, która jest razem i w życiu i na parkiecie. Jak się okazuje taka kombinacja jest dla nich niezwykle korzystna.

Para polskich tancerzy zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w słowackiej Bratysławie. To historyczny sukces, gdyż Polska do tej pory w kategorii adults światowej federacji tańca nie takich miała sukcesów.

- Jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy zdobyli medal na Mistrzostwach Świata WDSF w Show Dance Standard, co napawa nas wielką dumą. Cieszymy się, że mogliśmy tę piękną taneczną historię pokazać przed światem – opowiada „Super Expressowi” Hania. - Strojami również chcieliśmy oddać klimat dawnych czasów – mówi tancerka.

- Po cichu liczyliśmy na zwycięstwo, jednak trzecie miejsce również nas cieszy. Nawiązania do historii na międzynarodowej arenie nie zawsze są dobrze postrzegane - mówi nam Jacek, który zauważył, że ich taniec nawiązujący do powstania warszawskiego wzruszył wielu obserwatorów. Sam, podczas występu miał na sobie pas po dziadku, biorącym udział w powstaniu. - Myślę, że pas, który należał kiedyś do mojego dziadka przyniósł nam szczęście – dodaje.

Hania i Jacek już szykują się na kolejny turniej taneczny, tym razem na Mistrzostwa Europy do Czech.

Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke

i

Autor: archiwum prywatne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE