Ilona Łepkowska nagle straciła ojca. Nie zdążyła odbyć z nim ostatniej rozmowy

2022-08-11 17:33

Ilona Łepkowska (68 l.) to bezsprzecznie królowa polskich seriali i komedii romantycznych. Wkrótce w kinach pojawi się "Zołza" na podstawie książki "Idealna rodzina", której jest autorką. Mówi się, że to ironiczna autobiografia w której nie brakuje m.in. nawiązań do trudnych relacji z ojcem. - Przyznaję się do tego, że bardzo wiele elementów jest związanych z moich życiem zawodowym, ale też - to trudniejsza część - z doświadczeniami osobistymi - wyznała w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej".

Ilona Łepkowska

i

Autor: Akpa Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska była bita w dzieciństwie

Ilona Łepkowska opowiadała w wywiadach, że dorastała w domu w którym karanie fizyczne było dopuszczalne, chociaż jej ojciec był profesorem historii. Dopiero w dorosłym życiu, zaczęła analizować pewne swoje zachowania i szukała ich przyczyn właśnie w dziecięcych latach. Pomocna okazała się terapia.

- W pewnym momencie zaczęłam zastanawiać się, skąd się biorą pewne moje zachowania, problemy i doszłam do wniosku, nie bez pomocy terapii, że gdzieś źródło ich jest w bardzo wymagającym i dosyć chłodnym domu rodzinnym. I taki dom dałam mojej bohaterce książkowej. To jest trochę mój dom... I te doświadczenia i to, czym tłumaczymy trochę zachowanie tej bohaterki to są te doświadczenia, które mnie też ukształtowały - niełatwe, ale też dobre w pewnym momencie. Nauczyłam się w moim domu ciężkiej pracy, sumienności, terminowości, punktualności - wyznała w rozmowie z Moniką Jaruzelską. 

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Ilona Łepkowska

Zobacz: Teresa Lipowska zagra w nowym filmie Ilony Łepkowskiej! Mamy zdjęcia. Kapitalna rola!

Łepkowska, w przeciwieństwie do bohaterki swojej książki "Idealna rodzina", nie zdążyła odbyć z ojcem ostatniej rozmowy, czego bardzo żałuje. - U mnie było trochę tak w życiu, że tata mój odszedł bardzo wcześnie, zmarł mając 62 lata, był młodszy sześć lat, niż ja w tej chwili. To była nagła śmierć i nie zdążyliśmy sobie pewnych rzeczy wyjaśnić - powiedziała w tej samej rozmowie.

Ilona Łepkowska poszła na terapię

- Trochę w tej książce tak jest, że te rzeczy zawisły i nie da się już wypowiedzieć tych pytań, usłyszeć odpowiedzi, naprawić, może zrozumieć, że tej szansy już nie ma. W filmie dałam bohaterce szanse, by zdążyła się z tym ojcem pożegnać. Czasem zbyt długo czekamy i sami sobie odbieramy szansę. Próbować zawsze trzeba, bo w pewnym momencie nadchodzi kres, który tak jak w moim wypadku być nagły i że już pewnych rzeczy nie zdołamy sobie wyjaśnić. I to ciąży. Mnie to ciąży do tej pory. Po to, żeby mi to przestało ciążyć, musiałam przejść terapię, żeby w jakiś sposób oswoić w sobie to, że nie udało mi się tego wszystkiego tacie powiedzieć, że w jakiś sposób ja się przed tą rozmową trochę wstrzymywałam, trochę broniłam, a potem po prostu było za późno - dodała.

Zobacz: Kożuchowska i Łepkowska pogodziły się. Dzięki temu zarobią miliony

Ilona Łepkowska i Monika Jaruzelska

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Ilona Łepkowska i Monika Jaruzelska
Sonda
Potrzebujesz pomocy psychologicznej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki