Bogna Sworowska w Playboyu

i

Autor: Akpa Bogna Sworowska w Playboyu

W latach 80. podbijała świat!

Jako jedyna Polka była na okładce amerykańskiego "Playboya". Tak dziś wygląda Bogna Sworowska. ZDJĘCIA

2023-03-15 19:20

Dziś wszyscy podziwiamy światowe sukcesy takich modelek jak Anja Rubik. W latach 80. naszym "towarem eksportowym" była właśnie ona - Bogna Sworowska. Piękna Polka była wziętą modelką w Mediolanie i Paryżu, a w Ameryce zachwyciła samego Hugh Hefnera i jako jedyna nasza rodaczka pozowała na światowej okładce "Playboya". Co ciekawe, zawodu uczyła ją... Carla Bruni. 56-letnia dziś Bogna Sworowska wróciła do zawodu modelki. Zobaczcie, jak teraz wygląda!

Bogna Sworowska zrobiła oszałamiającą karierę w latach 80., najpierw dała się poznać jako modelka Mody Polskiej, a niedługo później zaczęła podbijać światowe wybiegi mody. Najpierw wyjechała do Mediolanu, a gdy za zajęcie trzeciego miejsca w wyborach Miss Polonia otrzymała wycieczkę do Chicago, i tam wykorzystała swoją szansę. Zgłosiła się do profesjonalnej agencji modelek i zaczęła pojawiać się także na amerykańskich wybiegach. Wkrótce o Bognę upomniał się także Paryż.

Uwagę na piękną Polkę zwrócił szef kultowego pisma dla mężczyzn "Playboy", Hugh Hefner. W lutym 1990 roku Bogna Sworowska pojawiła się na okładce jego magazynu i do dziś jest jedyną Polką, którą podziwiała w "Playboyu" cała Ameryka

Dziś Bogna Sworowska ma 56 lat i znów jest modelką.

- Życie bywa dowcipne, nie sądziłam, że po pięćdziesiątce znów zostanę modelką. Wracam, ale czuję się, jakbym zaczynała. Tym razem jednak nie zamierzam iść na emeryturę! Jeśli zdrowie pozwoli, będę pracować do 80. urodzin albo dłużej - śmieje się Bogna w rozmowie z magazynem "Elle".  

W wywiadzie została zapytana o najbardziej ikoniczną jej zdaniem modelkę w branży. Bez zastanowienia od razu wskazała Carlę Bruni. Okazuje się, że była pierwsza dama Francji uczyła naszą modelkę zawodu.

- Była tak miła i przyjęła mnie kiedyś u siebie w domu w Paryżu. Przyjemnością było się uczyć od najlepszej modelki i wrażliwego, wspaniałego człowieka. Dała mi wiele cennych wskazówek - mówi Bogna Sworowska.

Zobaczcie, jak dziś wygląda Bogna Sworowska, która wróciła do modelingu:

Bogna Sworowska w Playboyu

i

Autor: Playboy Bogna Sworowska w "Playboyu"
Bogna Sworowska

i

Autor: Akpa Bogna Sworowska
Nasi Partnerzy polecają