Jarosław Kret: Grywa z synem w szachy

2019-11-30 3:07
Jarosław Kret z synem na Mistrzostwach Gwiazd w Szachy
Autor: Materiały prasowe

Jarosław Kret (55 l.) ostatnio wziął udział w pierwszych Szachowych Mistrzostwach Gwiazd na PGE Narodowy. Do turnieju przystąpił z synem Franciszkiem (9 l.), który świetnie sobie radzi w tym sporcie.

– Mój syn ma nietypowe zainteresowania jak na dziecko w swoim wieku, bo od półtora roku gra w szachy i je kolekcjonuje. Ostatnio z podróży przywożę mu właśnie szachy. Myślę, że niebawem będzie lepszym graczem ode mnie – opowiada „Super Expressowi” dumny tata i dodaje:

– Franciszek gra też w gry elektroniczne ze swoimi kolegami, choć szachowymi pojedynkami otwieram mu drogę do tego, co budowało od zawsze podstawy logicznego myślenia.

- Cieszę się, że gwiazdy grają w szachy, znają zasady i zachęcają do tego swoje dzieciaki, którym idzie naprawdę świetnie. Cieszę się, że coraz więcej osób promuje szachy - mówi nam Michał Kanarkiewicz, jeden z najlepszych polskich szachistów, autor książki "Strategie Szachowych Mistrzów w biznesie".

Michał Kanarkiewicz i Jarosław Kret
Autor: Materiały prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE