Jerzy Trela nie żyje. Popularny aktor zmarł w wieku 80 lat. Na co chorował?

2022-05-15 17:56
Jerzy Trela nie żyje
Autor: AKPA

Jerzy Trela (+80 l.) nie żyje. Informację o śmierci artysty potwierdził "Gazecie Wyborczej" syn aktora, Piotr. Na zawsze zapamiętamy jego wybitne role w "Znachorze", "Autoportrecie z kochanką" czy "Quo vadis". Na co chorował Jerzy Trela?

Jerzy Trela nie żyje. Mężczyzna był znanym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także profesorem PWST w Krakowie. Współtworzył krakowski Teatr Stu. Sławę przyniosły mu role w takich filmach jak: "Znachor", "Autoport z kochanką", "Quo vadis". W ostatnim czasie Jerzy Trela rzadko pojawiał się na ekranie, co było spowodowane chorobą. Informację o śmierci aktora w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" potwierdził jego syn. Piotr. 

Na co chorował Jerzy Trela?

Aktor ponad 20 lat temu walczył z nowotworem. Niestety w 2017 roku choroba powróciła, a Jerzy Trela musiał nieco przystopować z graniem. Przeszedł też zabieg, który niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Pod koniec 2021 roku Anna Dymna w rozmowie z "Dobrym Tygodniem" wyznała, że wspiera przyjaciela w chorobie. Aktorka otaczała go modlitwą, gdyż tuż przed świętami Bożego Narodzenia jego stan zdrowia się pogorszył. W rozmowie z tygodnikiem Dymna mówiła, że aktor potrzebuje spokoju, by stoczyć trudną walkę z nowotworem.

Całe moje zawodowe życie kojarzy mi się z Jurkiem. Skromny, pokorny, uczciwy. Oddałabym mu nerkę. Od niego cały czas uczę się szacunku do drugiego człowieka - mówiła o nim Anna Dymna.

Groby rodzinne znanych aktorów. Opania, Fronczewski, Kondrat, Olbrychski. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE