Karolina Gilon boryka się z nietypową przypadłością

i

Autor: AKPA/Kurnikowski

To rzadkość

Karolina Gilon boryka się z uciążliwą przypadłością. "Staję się bardzo nerwowa, wręcz wybuchowa"

2023-01-27 20:45

Karolina Gilon (34 l.) to prezenterka telewizyjna związana z "Polsatem". Gwiazda jakiś czas temu wyznała, że boryka się z rzadką przypadłością, która utrudnia jej codzienne funkcjonowanie. Co ciekawe, cierpi na nią również Doda (39 l.). Co takiego im dolega? Sprawdźcie w naszym artykule!

Karolina Gilon to prezenterka telewizyjna, która zyskała rozpoznawalność za sprawą 5. edycji show TVN "Top Model". Kobiecie nie udało się zająć miejsca na podium, ale dzięki programowi zaczęła robić karierę w telewizji. W latach 2015-2017 Gilon pracowała w stacji TTV, od 2019 roku jest prezenterką w Polsacie. Gwiazda prowadziła programy takie jak "Druga twarz", "Love island. Wyspa miłości" czy "Ninja Warrior Polska". Była również prowadzącą Sylwestra z Polsatem 2020/2021 oraz Polsat SuperHit Festiwalu 2021. Poza tym zagrała Karolinę w serialu "Miłość na bogato".

Karolina Gilon ma mizofonię. Co to za przypadłość?

Karolina Gilon boryka się z mizofonią, czyli nadwrażliwością na dźwięki. Prezenterka jakiś czas temu wyznała w mediach społecznościowych, że ta przypadłość jest dla niej bardzo uciążliwa. 

- Nie lubię pewnych dźwięków. Szczególnie dźwięków, gdy ktoś je. Mlaskanie, siorbanie, cmokanie, mówienie z pełnymi ustami, pstrykanie długopisem, dźwięk pikania przy niezapiętych pasach i tak dalej. Jak słyszę te dźwięki to staję się bardzo nerwowa, a wręcz wybuchowa. [...] Zdarza mi się w niemiły sposób zwrócić uwagę. Więc to dla drugiej osoby nic przyjemnego. Ale najbliższe mi osoby już się przyzwyczaiły - wyjaśniła na swoim profilu na Instagramie. 

Co ciekawe, Karolina Gilon nie jest jedyną gwiazdą polskiego show-biznesu, która ma mizofonię. Boryka się z nią również Doda. Piosenkarkę bardzo irytują powtarzające się dźwięki, np. klimatyzatora czy zegara. Nie znosi też klikania długopisem. 

Znacie kogoś z mizofonią?

Agnieszka Byrska-Zaczyk i Zdzisław Zaczyk: Chcemy żyć i umrzeć w Skolimowie
Sonda
Znasz kogoś, kto boryka się z mizofonią?
Listen on Spreaker.