Doda (Dorota Rabczewska)

Doda

i

Autor: AKPA

Piosenkarka

Dorota Aqualiteja Rabczewska to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, działających w ramach gatunków pop i rock. Na scenie działa aktywnie od 1998 roku, wciąż nie tylko występując na festiwalach, koncertach i innego rodzaju eventach, ale i rozwijając swoją dyskografię.

Autorka tekstów

Doda nie tylko śpiewa, ale i zajmuje się pisaniem prawie wszystkich tekstów własnych piosenek. To, szczególnie na początku jej kariery, było krytykowane przez ekspertów, w tym w szczególności przez znaną branży Elżbietę Zapendowską (nota bene - nauczycielkę śpiewu Doroty Rabczwskiej). Uznała ona je za banalne, źle napisane i infantylne. 

Producentka

Choć Rabczewska swoją karierę zaczynała i wciąż opiera na śpiewaniu, w lutym 2020 roku na poważnie zainteresowała się filmową produkcją. Jej debiutem w roli producentki był film Dziewczyny z Dubaju w reżyserii Marii Sadowskiej. Co istotne, wokalistka nagrała do niego dwa utwory - "Don't Wanna Hide" i "Girls to Buy".

Osobowość medialna

Na przestrzeni wielu lat obecności na scenie, Doda wykreowała się na prawdziwą osobowość medialną, czynnie działając w różnych formatach i chętnie udzielając swoich opinii w wielu różnych środkach przekazu masowego. Wciąż chętnie udziela się w wielu z nich, podejmując się bardzo zróżnicowanych działań współtworzących jej wizerunek. Doda Instagram wykorzystuje do kontaktu ze swoimi fanami. Choć prowadzi też Doda Facebook, to nie on jest jej podstawowym medium społecznościowym.

Metryczka - Podstawowe dane

  • Data urodzenia (wiek): 15 lutego 1984 (39)
  • Miejsce urodzenia: Ciechanów
  • Wzrost: 1,69 m
  • Mąż: aktualnie brak
  • Dzieci: brak
  • Rodzina: Paweł Rabczewski (ojciec), Wanda Rabczewska (matka), Paulina Rabczewska (siostra), Grzegorz Rabczewski, Rafał Rabczewski (bracia)
  • Najważniejsze dzieła:
  • Instagram: @dodaqueen
  • Facebook. @officialdoda

Doda - życiorys i kariera

Dorota Rabczewska urodziła się w 1994 roku w Ciechanowie, jako córka sportowca i urzędniczki państwowej. Dzieciństwo spędziła w tymże mieście, gdzie zaczynała śpiewając na Gali Ciechanowickiej, a później - biorąc udział w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie. W czerwcu 1996 roku wzięła udział w programie Powitanie Lata w Gdańsku (Polsat). W 2000 roku, spośród setek kandydatek, została wybrana wokalistką nowo powstałego zespołu Virgin. To wtedy rozpoczęła się jej właściwa kariera. Wcześniej, bo pod koniec stycznia 1998 roku, została przyjęta do teatru Buffo, gdzie brała udział w musicalach. Z tego względu przerwała swoją karierę sportową. Podczas pracy w teatrze, uczęszczała też do liceum w Warszawie. Po jego ukończeniu dostała się na studia na kierunku psychologii klinicznej. Nigdy jednak ich nie ukończyła. Z zespołem Virgin związana była do 2007 roku, kiedy to zerwała kontrakt i rozpoczęła swoją solową karierę. Ta trwa do dziś.

Dorota Rabczewska - największe przeboje i osiągnięcia artystyczne

Doda "Nie Daj się"

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Dody nosi tytuł "Nie daj się" i pochodzi z jej premierowej solowej płyty Diamond Bitch. Zaśpiewała go na festiwalu w Opolu i do dzisiaj jest on jej znakiem numer jeden. 

Doda "Dwie Bajki"

To to dzieło sprawiło, że Doda (z zespołem Virgin) znów zdobyła szczyty list przebojów. Został on wydany w 2005 roku. 

Doda "Nie wolno płakać"

W grudniu 2018 roku Doda wydała singiel "Nie wolno płakać", który wszedł w skład jej trzeciego solowego albumu. Uchodził on za jeden z tych, który po wielu latach przywrócił jej dużą popularność.

Doda "Fake Love"

Jeden z nowszych (2022) utworów Dody - doskonale przyjęty, wykonany w większej części po angielsku.

Nagrody

Doda w czasie swojej aktywności scenicznej zdołała zyskać wiele prestiżowych nagród. Na jej koncie znajdują się między innymi dwie Europejskie Nagrody Muzyczne MTV (najlepszy polski wykonawca), aż 12 statuetek Viva Comet Awards, trzy nagrody Eska Music Awards, dwie Superjedynki, pię Złotych Dziobów i wiele więcej.

Filmy

Doda występuje również w filmach. Debiutowała w 2006 roku w filmie animowanym Asterix i wikingowie, gdzie podkładała głos Abbie. Na ekranie później zobaczyć ją było można w komedii Serce na dłoni (2008), serialu Daleko od noszy (2017), a później w filmach Pitbull: Ostatni pies (2019) oraz Dziewczyny z Dubaju (2021).

Doda: związki i życie prywatne

Życie prywatne

Doda jest osobą o bardzo kontrowersyjnej osobowości - w związku z tym jej życie jest usłane wieloma aferami. Również takimi z udziałem prokuratury. W czasie swojego życia była w licznych związkach - ma na swoim koncie dwa nieudane małżeństwa, a z niemal z każdym ze swoich partnerów rozstawała się w nieprzyjaznych okolicznościach. Doda uważa, że przyjaźń w show-biznesie jest czymś niemożliwym, dlatego też stara się oddzielić swoją sferę prywatną od tej estradowej. Wokalistka jednak ciepło wypowiada się na temat wielu innych artystów, aktorów i osób medialnych. Rabczewska w czasie swojego życia przeżyła bardzo wiele. Ma za sobą epizod depresji, stanów lękowych, a nawet myśli samobójczych po swoim toksycznym małżeństwie z Emilem Stępieniem. Wcześniej przez długi czas była związana z muzykiem Adamem "Nergalem" Darskim (od 2009 roku), z którym była zaręczona, ale i z choreografem Błażejem Szychowskim (2011).

Ilu mężów miała Doda?

Doda miała w sumie dwóch mężów, przy czym z żadnym z nich nie jest w związku obecnie. Poza nimi, Rabczewska była w wielu związkach.

Doda i Majdan

Pierwszym, a jednocześnie najbardziej znanym mężem Dody, był piłkarz Radosław Majdan. Polski bramkarz ożenił się z nią w 2005 roku. Przez lata para ta była określana mianem "polskich Beckhamów".

Doda i Emil Stępień

W 2018 roku Doda wyszła za Emila Stępienia. Po bajkowym ślubie w Hiszpanii, małżeństwo trwało przez trzy lata, a zakończyło się oficjalnie w 2021 roku.

Dariusz Pachut i Doda

Aktualnie Doda jest w związku z Dariuszem Pachutem - 37-letnim podróżnikiem i ratownikiem medycznym, który ma dzieci, a który nie działa aktywnie w mediach. Na swoich profilach w mediach społecznościowych relacjonuje jednak swoje podróże.

Ciekawostki o Dodzie

Bar

Doda miała okazję brać udział w reality show Bar, który był emitowany na antenie telewizji Polsat. Było to już po rozpoczęciu jej kariery w zespole Virgin.

Doda tatuaże

Doda niegdyś była wielką fanką tatuaż. W pewnym punkcie kariery postanowiła jednak zmienić wizerunek i usunąć kilka z nich. Aktualnie znana jest przede wszystkim z wzoru anielskich skrzydeł na plecach.

Fundacja DKMS

Doda była bardzo zaangażowana w działalność fundacji DKMS, skupiającej się na rejestracji dawców szpiku. Dzięki jej akcji, aż 40 tysięcy osób zostało potencjalnymi dawcami.

Lekkoatletyka

Doda w 1997 roku miała okazję ćwiczyć lekkoatletykę. Zdobyła kilka złotych medali w wojewódzkich mistrzostwach szkolnych i odnosiła sporo sukcesów na tym polu.

Mensa

Doda należy do stowarzyszenia Mensa Polska, zrzeszającego ludzi o nad wyraz wysokim ilorazie inteligencji.

Doda lody Koral

Doda w 2008 roku wystąpiła w szalenie popularnej kampanii marketingowej lodów marki Koral. Przez wiele lat była bardzo mocno z nimi kojarzona.

Doda wiele razy podkreślała, że macierzyństwo jest nie dla niej i zdecydowała się nie mieć dzieci. Z tego powodu bywa atakowana nawet przez ludzi jej życzliwych. Dorota Rabczewska zaangażowała się w …

dodano 14-9-2023

Doda (39 l.) lubi szokować. Ale tym razem naprawdę popłynęła na grubo... Piosenkarka od lat lubi eksponować swój biust w kusych ciuszkach. Ale to już jej chyba nie wystarcza. Na nowych zdjęciach Doda…

dodano 8-9-2023

Polskie gwiazdy narzekają na swoje emerytury. Ale Doda (39 l.) nie musi obawiać się o swoje finanse w przyszłości. Od lat księgowością gwiazdy zajmuje się jej mama. Pani Wanda Rabczewska jest dokładn…

dodano 5-9-2023

Doda (39 l.) często bywa w sądach. Większość spraw założyli jej byli partnerzy... Dziś, w czwartek 15 czerwca w sprawie wokalistki zapadł kolejny wyrok. Warszawski sąd zdecydował, czy Doda składała f…

dodano 15-6-2023

Doda (39 l.) była jedną z największych gwiazd pierwszego dnia festiwalu w Opolu. Na scenie zaprezentowała 15-minutowe show pełne tanecznej muzyki, popisów tancerzy i oczywiście jej własnych popisów w…

dodano 10-6-2023

Po sześciu latach nieobecności w Telewizji Polskiej, Doda (39 l.) wraca do Opola! I jak zapowiada w rozmowie z "Super Expressem", urządzi w historycznym amfiteatrze wielką imprezę. Piosenkarka, która…

dodano 9-6-2023

Doda (39 l.) przeżywa śmierć męża Justyny Kowalczyk (40 l.). Kacper Tekieli (+38 l.) zginął tragicznie w górach w Szwajcarii, gdzie wybrał się jako doświadczony alpinista. Ta historia wstrząsnęła cał…

dodano 19-5-2023

Doda (39 l.) i Nergal (45 l.) wezmą udział w tegorocznej gali rozdania Fryderyków. To jedna z niewielu okazji, by artyści z tak odległych gatunkowo światów muzycznych, zagrali na jednej scenie. Inter…

dodano 18-4-2023

Doda (39 l.), czyli Dorota Rabczewska, od kilku lat nie pojawiła się w komercyjnej stacji TVN. Plotki niosły, że dostała w tej telewizji "bana" ze względu na jej kontrowersyjną relację z Agnieszką Wo…

dodano 29-3-2023

Małgorzata Rozenek, Filip Chajzer i Doda znaleźli się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zarzuca im nieprawidłowe oznaczanie treści reklamowych w mediach społecznościowych. …

dodano 13-2-2023

Doda (38 l.) podczas gali Bestsellery Empiku odebrała statuetkę za film "Dziewczyny z Dubaju", ale nie pozwolono jej dojść do głosu - taki przekaz Dorota Rabczewska powielała wielokrotnie w mediach. …

dodano 9-2-2023

Maria Sadowska (46 l.) i Doda (38 l.) dostały nagrodę na gali Bestsellery Empiku 2022 za film "Dziewczyny z Dubaju". Podczas podziękowań Sadowska zasugerowała, że dopiero one pokazały, że kobiety też…

dodano 8-2-2023