Lolita wraca z disco polo!

2015-08-02 14:00

Danuta Stankiewicz, znana szerokiej publiczności jako artystka występująca pod pseudonimem Lolita, wciąż obecna jest na polskiej estradzie. Gwiazda lat 90 - tych myśli o tym, by znów nagrywać utwory disco polo.

Stankiewicz jako Lolita wylansowała, m.in. takie przeboje jak „Może by tak gdzieś pojechać", „Blue Star", czy „Nieznajome dni". Choć jej piosenki z gatunku disco polo cieszyły się dużym powodzeniem, gwiazda postanowiła jednak wrócić do mniej tanecznego repertuaru. Obecnie na koncertach często wykonuje piosenki o tematyce żydowskiej. Można ich posłuchać, podczas recitali zatytułowanych „A skrzypki w uszach grają" oraz „Moje Sztejtałe".

- Ostatnio skupiłam się na poważniejszych tematach, ale przyznam się szczerze, że tęsknię do czasów, kiedy śpiewałam disco polo. Z radością patrzę na to, że moda na disco powróciła i coraz częściej zastanawiam się nad tym, by znów nagrywać taneczne kawałki – mówi w rozmowie z nami słynna Lolita. - Gdyby ktoś mnie poprosił o koncert z piosenkami, które kiedyś nagrałam dla słynnej wytwórni Blue Star, z przyjemnością bym taki dała – deklaruje piosenkarka.