Maria Dębska oburzona nierównymi szansami kobiet w aktorstwie! Dlaczego aktorki zarabiają mniej?

Maria Dębska (31 l.), której sławę przyniosła rola Kaliny Jędrusik w filmowym hicie „Bo we mnie jest seks” była gościem konferencji promującej książkę Joanny Przetakiewicz (55 l.) „Pieniądze szczęście dają”. Aktorka przyznała, że sama nie lubi mówić o pieniądzach i nie do końca potrafi o nie walczyć.

Maria Dębska: Mężczyźni w aktorstwie zarabiają więcej od kobiet

i

Autor: AKPA Maria Dębska: Mężczyźni w aktorstwie zarabiają więcej od kobiet

Kiedy Maria Dębska dostaje propozycje występów gażę negocjuje za nią agentka. Zwróciła też uwagę na problem dyskryminacji płci pięknej w środowisku artystycznym, gdzie za porównywalne role i czas pracy na większe stawki mogą liczyć mężczyźni.

- Poznałam kiedyś dwójkę agentów, którzy zdradzili mi, że zawsze łatwiej jest im wynegocjować większą stawkę dla mężczyzny. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku osób, które są na początku drogi aktorskiej. Nie potrafili mi powiedzieć dlaczego chłopak może liczyć zawsze na sto, czy dwieście złotych więcej za taką samą ilość tekstu, czy godzin spędzonych na planie. Po prostu tak jest - zdradziła Maria podczas spotkania.

Na szczęście Dębska ma już status gwiazdy, więc na zarobki raczej nie powinna narzekać, jednak doskonale wie, że w branży jest mnóstwo koleżanek, które wciąż czekają na swoje pięć minut, a muszą się z czegoś utrzymać.

Pierwsza miłość, odcinek 3068: Kalina uwięzi kuratora w łóżku! Posunie się za daleko - ZWIASTUN
Sonda
Widziałeś / aś już "Bo we mnie jest seks" z Marią Dębską?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki