Skończyła 66 lat

Jej zjawiskowa uroda zawstydzała mężczyzn. Maria Gładkowska miała czterech mężów. Potem wyznała coś szokującego

2023-09-16 16:53

Mówiono o niej polska Catherine Deneuve. Maria Gładkowska, bo o niej mowa, miała w sobie nieprawdopodobny urok. Jej zjawiskowa uroda zawstydzała mężczyzn, a ona sama nie mogła opędzić się od adoratorów. Jej relacje z panami były jednak bardzo zagmatwane. Obchodząca 16 września urodziny Maria Gładkowska miała aż czterech mężów. Ostatnim był znany operator filmowy Sławomir Idziak. Po rozstaniu z nim gwiazda wyznała coś szokującego.

Maria Gładkowska kariera. Grała u Kieślowskiego i Bajona, a także w serialu "Matki, żony i kochanki"

Maria Gładkowska 16 września 2023 roku skończyła 66 lat. Aktorka, która nazywana była polską Catherine Deneuve. Słynąca ze zjawiskowej urody artystka zagrała w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Widzowie pamiętają ją przede wszystkim z ról w filmach: "Dekalog I" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, "Bal na dworcu w Koluszkach" Filipa Bajona czy "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka. Maria Gładkowska występowała także w popularnych serialach (m.in. "Matki, żony i kochanki" i "Na dobre i na złe"). Ostatnio pojawiła się w serialach "Archiwista II" i "Korona krółów. Jagiellonowie". Uroda aktorki w przeszłości jednak ograniczała nieco karierę. - Przez wiele lat mojej pracy, będąc młodą kobietą, aktorką, byłam postrzegana jako element dekoracyjny. Angażowano mnie do ról ładnych kobiet, które towarzyszą mężczyźnie. Byłam tylko ozdobnikiem. Dziś ta zewnętrzność nabrała zupełnie innego charakteru, aktorstwo też - mówiła Maria Gładkowska w jednym z wywiadów cytowanym przez portal Viva.pl.

Maria Gładkowska życie prywatne: czterej mężowie i troje dzieci, szokujące wyznanie o mężczyznach

O ile kariera filmowa pięknej aktorki była dość spokojna, o tyle życie prywatne przynosiło jej różne niespodzianki. Maria Gładkowska miała aż czterech mężów. Pierwszym był aktor Marek Prałat. - Naszą piękną studencką miłość zabiła szara codzienność - zdradziła kiedyś aktorka. O drugim mężu niewiele wiadomo, trzecim natomiast był producent Włodzimierz Wróblewski. Po rozwodzie z nim została sama z trójką dzieci z trzech różnych małżeństw. Wtedy spotkała na swej drodze operatora Sławomira Idziaka. Zaiskrzyło między nimi na balu sylwestrowym 1998/1999 i po jakimś czasie stanęli na ślubnym kobiercu. Jednak i to małżeństwo się rozpadło. O kolejnych związkach gwiazdy nic nie wiadomo. W rozmowie z "Echem Dnia" artystka natomiast zdobyła się na mocne wyznanie dotyczące panów. - Lubię mężczyzn. Szóstego dnia pan Bóg wykazał się naprawdę wielką pomysłowością. Mężczyźni to całkiem udany gatunek, ale... już ich nie potrzebuję - stwierdziła Maria Gładkowska, która 16 września 2023 skończyła 66 lat. 

W naszej galerii prezentujemy, jak przez lata zmieniła się Maria Gładkowska, nazywana polską Cathrine Denevue, jedna z najpiękniejszych naszych aktorek XX wieku

Nie przegap: To naprawdę Janusz Tracz! Najczarniejszy charakter polskich seriali zmienił się nie do poznania. Zdjęcia gwiazdora Plebanii to hit!

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Krystyna Janda
Listen on Spreaker.