Mariusz Szczygieł ujawnił, że jest homoseksualistą: "Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem"

2022-05-28 15:15
Mariusz Szczygieł ujawnił, że jest homoseksualistą: Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem
Autor: AKPA

Mariusz Szczygieł (56 l.) po raz pierwszy publicznie opowiedział o swojej orientacji psycho-seksualnej. Dziennikarz przyznał, że jest gejem. Wyraził to w dość wyrafinowany sposób.

Mariusz Szczygieł to polski dziennikarz, reportażysta, pisarz i wykładowca akademicki. Od 1990 roku związany jest z "Gazetą Wyborczą". Jest również laureatem prestiżowej Nagrody Literackiej Nike. Dziennikarz przez lata wydał wiele publikacji o sztuce reportażu. Jego najnowsza książka poświęcona temu gatunkowi dziennikarstwa będzie miała premierę już 1 czerwca. Tytuł dzieła brzmi "Fakty muszą zatańczyć". Na jednej ze stron, autor pozwolił sobie wtrącić pewną dygresję na temat samego siebie. Po raz pierwszy przyznał się publicznie, że jest gejem.

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu

O coming oucie pisarza poinformował magazyn "Replika", cytując fragment jego najnowszej książki. Mariusz Szczygieł przyznał, że miewa problemy z opowiadaniem w mediach o swojej odmiennej orientacji. W życiu codziennych nie odczuwa natomiast skrępowania opowiadając o nieheteronormatywnej naturze.

"Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę" - czytamy w książce dziennikarza.

Wyrazy wsparcia i szacunku dla Mariusza Szczygła wyraził magazyn "Replika".

"Mariusz Szczygieł nigdy wcześniej publicznie nie powiedział ani nie napisał, że jest gejem. TERAZ dał sobie prawo, by to powiedzieć, teraz pokonał tę trudność, o której pisze. To jego święto i my dziś z Mariuszem Szczygłem świętujemy – i bardzo serdecznie mu tego coming outu gratulujemy. Wraz z tym coming outem jesteśmy bliżej o kolejny ważny krok na drodze do równości" - napisał magazyn "Replika".

Sonda
Jesteś zaskoczony/a coming outem Mariusza Szczygła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE