Milionerzy: Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego? [ODPOWIEDŹ]

2021-09-16 21:01
Milionerzy
Autor: Screenshot Facebook Milionerzy TVN

Za nami ostatni odcinek kultowego teleturnieju w tym tygodniu. W "Milionerach" nie padły wielkie wygrane, a uczestnicy niekiedy kończyli grę wyjątkowo wcześnie. Na jakie pytanie trafił zawodnik z 466. odcinka "Milionerów"? Dotarł do pytania za pół miliona złotych! Sprawdź, czy znasz prawidłową odpowiedź! Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?

Kolejne pytanie za pół miliona złotych w "Milionerach"! Choć zawodnicy starają się jak mogą, tylko nielicznym udaje się dotrzeć do tego etapu. Uczestnik 466. odcinka usłyszał pytanie warte 500 tys. złotych. Jak mu poszło?

Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?

A. nic

B. ziemię z pól bitewnych

C. szczątki Napoleona I

D. biura ministerstwa ekologii

Uczestnik postanowił zaryzykować i bez wahania postawił na odpowiedź B. Niestety, okazała się niewłaściwa! Poprawną odpowiedzią, o dziwo, był wariant D. Wiedzieliście? Zawodnik przegrał ogromne pieniądze - opuścił studio z kwotą gwarantowaną: 40 tys. złotych.

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE