Młodziutki Marcin Maciejczak wyprzedził Edytę Górniak w preselekcjach do Eurowizji. Odważnie mówi o swoim położeniu!

2024-02-22 11:25

Choć w Szwecji nasz kraj będzie reprezentowała Luna (24 l.), to młodziutki Marcin Maciejczak (18 l.), podczas preselekcji do Eurowizji 2024 poradził sobie naprawdę dobrze. Zajął trzecie miejsce ex aequo z doświadczoną Kayah (56 l.). Był tuż za drugą w kolejności Justyną Steczkowską (51 l.) i przed Edytą Górniak (51 l.), która znalazła się poza podium.

Do szwedzkiego Malmö pojedzie Luna. Jak się okazuje, uchodząca za faworytkę Justyna Steczkowska była druga i przegrała ze zwyciężczynią zaledwie jednym punktem. „The Tower” zdobyło ich 34, a „Witch-er Tarohoro” Justyny Steczkowskiej – 33. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się ex aequo Marcin Maciejczak oraz Kayah z zespołem Dagadana. Młody wokalista, którego znamy z występów „The Voice Kids” okazał się sporym zaskoczeniem i choć nie nie wystąpi na Eurowizji, to w preselekcjach piosenką „Midnight Dreamer” pokonał wielkie gwiazdy.

Marcin Maciejczak nie jedzie do Szwecji, ale nie narzeka

To ogromny sukces i Marcin ma tego świadomość. - To był dla mnie stresujący czas. Czekałem do ostatniego momentu, ale i tak jestem bardzo szczęśliwy, bo trzecie miejsce jest dla mnie zwieńczeniem mojej ciężkiej pracy. Przy boku Kayah i Justyny Steczkowskiej to dla mnie ogromne wyróżnienie z tych ponad dwustu zgłoszeń – opowiada „Super Expressowi” utalentowany wokalista. Jak się czuje z tym, że w rankingu wyprzedził naprawdę wielkie gwiazdy, jak np. Edyta Górniak, Anna Jurksztowicz, Bryska, Maciej Musiałowski czy Krystyna Prońko? To dla mnie ogromna rzecz. Naprawdę jestem przeszczęśliwy, bo wiem, że te osoby mają za sobą ogromne wytwórnie i znajomości, a ja w ogóle, tak z czystą kartą podchodząc do tej Eurowizji, nie upubliczniając wcześniej swojego numeru, pokazałem jurorom swoją piosenkę i cieszę się, że została szczerze oceniona i że tak fajnie sobie poradziła – uśmiecha się młody gwiazdor. Okazuje się, że ani Kayah ani Justyna Steczkowska, z którymi dobrze się zna, nie pogratulowały mu sukcesu. – Nie słyszeliśmy się jeszcze z Kayah. Znamy się i to dla mnie ogromne wyróżnienie być ex aequo z Kayah – podsumowuje. Przyznaje również, że nie stresował się rywalizacją z osobami, które mają już przetarte szlaki na rynku muzycznym i wieloletnie doświadczenie.

Młody wokalista od dawna idzie równo z wielkimi gwiazdami

Przed Marcinem kreuje się dobra muzyczna przyszłość. Przed laty w programie "The Voice Kids" oczarował jurorów. Choć ma świadomość ich osiągnięć, nie czuje się gorszy. Tym bardziej, że ma już na koncie m.in. duet z Justyną Steczkowską. Ponad dwa lata temu nagrał z diwą piosenkę, pt. "Nie poddawaj się".  Nie stresowałem się teraz. Pozbyłem się strachu dwa lata temu, kiedy nagrywałem piosenkę z Justyną Steczkowską. To było dla mnie ogromne wydarzenie, kiedy dostałem telefon z wiadomością, że Justyna mnie zaprasza do duetu na swoją płytę. To wielkoformatowa gwiazda, ikona polskiej muzyki i ja i to nie jakoś ośmieliło wobec wielkich gwiazd w Polsce – wspomina Maciejczak.

Więcej w materiale wideo - zobacz nasza rozmowę z Marcinem Maciejczakiem

Galeria: Marcin Maciejczak wyprzedził Edytę Górniak w preselekcjach do Eurowizji

Polacy na Eurowizji. Quiz dla największych fanów. Pamiętasz, jak sobie poradzili?

Pytanie 1 z 10
Justyna Steczkowska

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki