Musicie to zobaczyć! Tak wygląda nowa Akademia pana Kleksa. Jest pierwszy zwiastun filmu

i

Autor: NEXT FILM/mat. prasowe

Jest już zwiastun!

Musicie to zobaczyć! Tak wygląda nowa "Akademia pana Kleksa". Jest pierwszy zwiastun filmu

2022-12-08 19:40

Kto wcieli się w postać Filipa Golarza? Jak dużą część stanowić będą efekty komputerowe? Czy w filmie pojawią się znane z poprzedniej wersji piosenki? To tylko kilka z nurtujących pytań widzów, którzy nie mogą doczekać się nowej ekranizacji kultowej powieści Jana Brzechwy. Dzisiaj prezentujemy mały przedsmak tego, jak wyglądać będzie zaczarowany świat profesora Ambrożego Kleksa. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun filmu "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Jest już pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa"! Zapowiada się obiecująco

Budząca zachwyt scenografia, stworzone z dbałością o każdy detal kostiumy, wybitni aktorzy i dziesiątki utalentowanych dzieci. Tak w skrócie można opisać plan zdjęciowy filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Aby najlepiej oddać klimat magicznej opowieści, na której wychowały się całe pokolenia Polaków, i zainspirować nowych widzów, twórcy odwiedzili najróżniejsze zakątki Europy: od Norwegii po Bułgarię.

Po tym co udało mi się w życiu stworzyć nieskromnie myślałem, że nie boje się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda… ale to nie był lęk o projekt, to był lęk przed tym czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.

Do zaczarowanej szkoły profesora Ambrożego uczęszczają uczniowie z całego świata. Tak więc niezwykła podróż do krainy kreatywności i wyobraźni będzie dla widzów nie tylko świetną rozrywką, ale również zachętą do rozwijania własnych umiejętności i nauką tolerancji i otwartości. Jak podkreślają twórcy: aspekt edukacyjny filmu był istotny i podeszli do niego nieszablonowo i nowatorsko podobnie jak do całej produkcji.

Kiedy nowa "Akademia Pana Kleksa" trafi do kin? Premierę zapowiedziano na przyszły rok

Ostatni klaps na planie zdjęciowym „Akademii Pana Kleksa” padł 22 listopada. Obecnie film przechodzi w etap postprodukcji. KLEKS pojawi się na ekranach wszystkich kin w przyszłym roku! Producentem filmu jest Open Mind Production. Za dystrybucję odpowiada firma NEXT FILM.

W tytułową rolę tym razem wcieli się Tomasz Kot, którego na swojego filmowego następcę wyznaczył sam Piotr Fronczewski. W sieci dostępny jest już pierwszy zwiastun filmu, który znajdziecie poniżej. Nas zachwyciły pokazane w nim widoki! A jak Wam się podoba? 

Musicie to zobaczyć! Tak wygląda nowa Akademia pana Kleksa. Jest pierwszy zwiastun filmu

i

Autor: NEXT FILM/mat. prasowe
Sonda
Podoba Ci się zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa"?
Antonina Litwiniak i Tomasz Kot: Zabawne dialogi pomiędzy głównymi bohaterami „Pana Kleksa”
Nasi Partnerzy polecają