Podwójny pogrzeb aktorki "Miodowych lat". Krystyna Kołodziejczyk-Szyszko z mężem w ostatniej drodze [Relacja]

2021-09-28 14:50
Pogrzeb Krystyny Kołodziejczyk i jej męża
Autor: AKPA Pogrzeb Krystyny Kołodziejczyk i jej męża

Pogrzeb Krystyny Kołodziejczyk-Szyszko. Wybitna polska aktorka zmarła w wieku 82 lat. Artystkę zapamiętamy z wielu kultowych kreacji w filmach oraz serialach. Jednak aktorka najbardziej upodobała sobie teatr. Odejście Krystyny Kołodziejczyk-Szyszko zasmuciło fanów i środowisko artystyczne. Po kilku dniach od wypadku aktorki zmarł jej ukochany mąż! 28 września zostali pochowani razem na cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Sprawdźcie szczegóły podwójnego pogrzebu.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk-Szyszko

Aktorka zmarła 13 września 2021 roku w Warszawie. Przyszła na świat 30 marca 1939 w Częstochowie. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSTiF w Łodzi. Fani uwielbiali ją za role komediowe w takich filmach i serialach jak: "Kogel-mogel", "CK-Dezerterzy" i "Pogoda na jutro". Pojawiła się w takich produkcjach telewizyjnych jak: "Klan", "Złotopolscy", "Samo życie". Bawiła w serialu "Miodowe lata" jako Grzelakowa, sąsiadka Krawczyków. Krystyna Kołodziejczyk-Szyszko była również aktorką dubbingową. Rozweselała dzieci jako Mucha w kultowej bajce "Pszczółka Maja". Użyczała swojego głosu w "Smerfach" oraz "Kaczych Opowieściach". Szczególnie lubiła pracę w teatrze. Występowała w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie. W 2019 roku artystka została odznaczona Srebrnym Medalem: "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

Aktorka swojego pierwszego męża poznała w latach 60. w Bydgoszczy. Był to reżyser teatralny Andrzej Ziębiński. Owocem miłości jest syn Marcin, który także został reżyserem. Pani Krystyna doczekała się wnuka. Zanim wyszła drugi raz za mąż była w związku z pisarzem Andrzejem Pastuszkiem, a później założyła rodzinę z Wiesławem Szyszko - pilotem LOT-u, z którym doczekała się drugiego syna. 

Niszczone i okradane groby znanych Polaków. Jarocka, Andrycz, Górski. Niezapomniani

Oto galeria zdjęć z pierwszej części uroczystości. Zobaczcie oprawę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb Krystyny Kołodziejczyk-Szyszko i jej męża

14:20 Urny z prochami małżonków składane są już na cmentarzu w otoczeniu bliskich zmarłych. Urny włożone są w tzw. Kolumbarium, czyli budowlę cmentarną, pełniącą funkcję zbiorowego grobowca dla wielu zmarłych.

14:00 Na cmentarzu pojawili się kolejni goście: Grażyna Marzec, Hanna Rowicka i Irena Karel.

13:16 Krystyna Kołodziejczyk przebywała w placówce medycznej, gdyż zmagała się z ciężką chorobą. Z kolei jej mąż zachorował na raka trzustki i przebywał w hospicjum.

13:00 Już wkrótce zmarli małżonkowie zostaną złożeni w grobie. W ich ostatniej drodze towarzyszy również delegacja Polskich Linii Lotniczych, z którą związany był mąż aktorki. 

12:21 Na zdjęciach z pogrzebu Krystyny Kołodziejczyk-Szyszko i jej męża widzimy również Waldemara Dąbrowskiego, Zofię Czernicką oraz Emilię Krakowską. Żałobnicy przynieśli piękne bukiety kwiatów. 

12:14 Przy portrecie aktorki umieszczono również jej medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Mszę prowadzi ks. Andrzej Luter.

12:05 Zmarli małżonkowie zostali skremowani. W kościele ustawione są ich portrety, a przy wizerunku aktorki zawieszony został kapelusz i szalik. Na uroczystości obecni są: Stefan Friedmann, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Luter, Stanisław Brudny, Helena Norowicz, Aldona Orman.

12:00 Rozpoczęło się nabożeństwo żałobne w kościele Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym 18. Przy ołtarzu ustawione są zdjęcia zmarłych. W rodzinie aktorki ogromny smutek. Kilka dni po wypadku pani Krystyny odszedł jej mąż Wiesław. Mężczyzna miał 74 lata. 

Odeszła nagle, tuż przed wypadkiem była jak zwykle na naszej premierze i jak zwykle, trzymając mnie za guzik opowiadała mi żart za żartem, dowcip za dowcipem. Wydawała się szczęśliwa, bardzo zadowolona z życia, opowiadała o mężu, że już jest dobrze, że lepiej. Oj jak Jej będzie brak. Poprosiła panią garderobiana, żeby mi przekazała jej biały szlafrok - napisała na Facebooku Krystyna Janda.

Zdjęcia z cmentarza w galerii poniżej

Małżonkowie spoczęli obok siebie. Dla bliskich jest to trudny moment, syn aktorki i pilota stracił oboje rodziców w prawie tym samym czasie. To koniec uroczystości. Pora na modlitwę lub refleksję przy złożonych urnach, przyglądając się portretom zmarłych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE