Pogrzeb Roberta Brylewskiego. Relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

2018-06-15 9:43

Robert Brylewski 16 czerwca spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 10:15 w Domu Przedpogrzebowym. Lider i współzałożyciel kultowych zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia miał 57 lat. Na pogrzebie pojawili się m.in. Maciej Maleńczuk, Filip Łobodziński, Kazik Staszewski, Tomasz Organek, Stanisław Soyka, Tymon Tymański i Kuba Wojewódzki.

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie. Do śmierci doszło po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem. Mężczyzna w styczniu został brutalnie pobity przez 41-letniego Tomasza J., w skutek czego doznał obrażeń głowy. Brylewski przeszedł operację, po czym opuścił szpital. I choć wszystko wskazywało na to, że mężczyzna wróci do zdrowia, ten niespodziewanie zapadł w śpiączkę. Niedługo potem zmarł. Dziś pożegnała go rodzina, przyjaciele i wierni fani.

Na żywo

Pogrzeb Roberta Brylewskiego. Relacja z uroczystości

09:45

Pogrzeb Roberta Brylewskiego rozpocznie się o godzinie 10:15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na miejscu już gromadzą się bliscy artysty, którzy będą towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze.

09:50

Część przyjaciół artysty na pogrzebie pojawiła się w koszulkach z nadrukiem zespołu Izrael.

10:00

Na miejscu pojawili się już Kuba Wojewódzki, Maciej Maleńczuk i Filip Łobodziński, dziennikarz i tłumacz, a także muzyk Zespołu Reprezentacyjnego. 

10:14

Rodzina zmarłego przed pogrzebrem prosiła, by goście uszanowali wolę Roberta.

- Prosimy o nieskładanie kondolencji. Zgodnie z wolą Roberta prosimy, aby zamiast kwiatów złożyć datki pieniężne na Cor Infantis, Fundację na rzecz dzieci z wadami serca - napisali bliscy artysty.

10:20

Przed Domem Przedpogrzebowym zgromadził się tłum. Pojawili się fani artysty ale także osoby medialne. Obecny jest Milo Kurtis, polski multiinstrumentalista pochodzenia greckiego, a także Tomasz Organek.

10:23

Ciało muzyka zostało skremowane. Urna z jego prochami znajduje się obecnie w Domu Pogrzebowym, na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

W Domu Przedpogrzebowym obecnie przemawia Tomasz Lipińsk, przyjaciel Roberta i współzałożyciel zespołu Brygada Kryszys.

- To wielkie bogactwo Roberta, Które znajdowało wyraz uzewnętrzniania. Wszystkie te rzeczy były jak iskry promienie. Był katalizatorem wszystkiego co się działo. Nie mogę powiedzieć, że zbieramy się po raz ostatni. To wszystko co pozostawił jako człowiek i artysta pozostaną w naszych sercach na zawsze. To są te iskry - powiedział.

I choć pogrzeb jest świecki, Lipiński na koniec poprosił o modlitwę i chwilę zadumy.

Urna z prochami muzyka zmierza w kierunku miejsca pochówku. Goście żegnają artystę brawami.

Urna została złożona w kolumbarium. W tym samym momencie na bębnie trabce i saksofonie została zagrana wiązanka utworów  Brylewskiego.

Ludzie podchodzą do urny i składają kwiaty. Parterka artysty ze łazmi w oczach żegna ukochanego.

Uroczystość pogrzebowa dobiegła końca. Zaproszeni goście udali się na stypę, na którą zaprosiła parterka zmarłego artysty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE