Przeboje Sumptuastic królowały na dyskotekach! Wiesz, że zespół nadal istnieje? Zobacz, jak zmienili się jego członkowie!

Suptuastic to zespół popularny w pierwszej dekadzie lat 2000. Przebojem, który skradł serce fanów była "Kołysanka", czyli jeden z najsłynniejszych dyskotekowych "przytulańców" tamtego okresu. Choć z czasem o grupie zrobiło się cicho, Sumptuastic wciąż koncertuje! Jak po latach wyglądają członkowie zespołu?

Spis treści

  1. Sumptuastic i słynna piosenka "Kołysanka" 
  2. Sumptuastic: skład i nazwa zespołu 
  3. Co dziś słychać u zespołu Sumptuastic? Jak zmienili muzycy? 

Sumptuastic i słynna piosenka "Kołysanka" 

Piosenka "Kołysanka" zespołu Sumptuastic to hit szkolnych dyskotek i symbol pierwszych miłości z początku lat 2000. Utwór, którego refren do dziś dźwięczy w uszach wielu z nas "A ja będę twym aniołem, twą radością, smutkiem, żalem" stał się wielkim hitem, który przyniósł pochodzącej z Bolesławca grupie, ogólnopolską popularność. 

Zespół Sumptuastic powstał w 2000 roku i szybko trafił do serc fanów. Debiutancki album „bo to wszystko jest Dla Ciebie” wydany w 2003 roku sprzedał się w liczbie 100 tysięcy egzemplarzy! Na fali popularności, dwa lat później, grupa wydała płytę "Cisza", a w 2006 roku światło dzienne ujrzał trzeci album Sumptuastic "Bez ciemności nie ma snów". 

Czytaj także: Marcin Miller w zespole Boys śpiewa od ponad 30 lat! Pamiętacie jego początki w branży?

Wydanie trzeciego albumu poprzedził występ na Sopot Festival 2006, do którego zespół zakwalifikował się jako jeden z pięciu finalistów wybranych przez słuchaczy Radia Zet. Piosenka „Za jeden uśmiech Twój” przez kilkanaście tygodni była jednym z najczęściej odtwarzanych przebojów w ogólnopolskich stacjach radiowych - czytamy w oficjalnej biografii zespołu. 

Sumptuastic: skład i nazwa zespołu 

Założycielem zespołu Sumptuastic jest Andrzej Janusz, który związany jest z nim do dziś. Skład grupy ewoluował przez lata, a jego wokalistkami były kolejno: Izabela Tarka, Joanna Iwanowska, Aleksandra Ziora i Magdalena Zguda. W ostatnim czasie skład zasiliła Kamila, która została przedstawiona fanom na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie. Przy okazji grupa zapowiedziała nowy singiel "”Marzyciele 2.0”. 

W jednym z wywiadów dla portalu ostrowmaz.com wokalista i założyciel zespołu opowiedział o jego nietypowej nazwie. Skąd wziął się Sumptuastic? 

Szukając nazwy dla zespołu wertowałem słownik języka angielskiego. Spodobało mi się słowo "sumptuous" - coś wspaniałego. Po niewielkiej modyfikacji powstała nazwa Sumptuastic - wyjawił. 

Co dziś słychać u zespołu Sumptuastic? Jak zmienili muzycy? 

Zespół Sumptuastic ma dziś na swoim koncie sześć albumów, z których ostatni powstał w 2016 roku. Z konta zespołu na Instagramie wynika, że grupa wciąż regularnie koncertuje, a fakt, że wydał kolejny utwór potwierdza, że nadal ma spore grono słuchaczy! 

Zobacz w galerii, jak dziś wygląda zespół Sumtuastic! 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany