QUIZ wspominkowy. Klan, Złotopolscy czy Na dobre i na złe? Z jakiego serialu TVP jest ten bohater?

2024-04-13 21:29

Zanim nastała era "M jak miłość" w TVP królowały przede wszystkim trzy seriale: "Klan", "Złotopolscy" i "Na dobre i na złe". Pierwszy i trzeci ciągle są emitowane, a widzowie nadal chętnie oglądają nowe odcinki. Przygotowaliśmy specjalny quiz dla miłośników seriali TVP końca lat 90. Ciekawi jesteśmy, czy pamiętacie tych bohaterów. Rozwiąż QUIZ wspominkowy. Klan, Złotopolscy czy Na dobre i na złe. Z jakiego serialu TVP jest ten bohater?

Quiz seriale

i

Autor: Shutterstck & Mikulski/AKPA (2) & Karina Szymczuk/TVP/East News Quiz seriale

Trzy seriale TVP, bez których trudno wyobrazić sobie drugą połowę dekady lat 90. i początek XXI wieku, to bez wątpienia "Klan", "Złotopolscy" i "Na dobre i na złe". Każdy z nich był inny, każdy jedyny w swoim rodzaju. Łączyło je to, że dotyczyły prawdziwego życia i problemów, z którymi zmagało się wielu z nas w tych dość trudnych czasach. "Klan", "Złotopolscy" i 'Na dobre i na złe" trzymały w napięciu, ale też potrafiły bawić do łez. Szczególnie duże pokłady humoru oglądaliśmy w emitowanym w Dwójce serialu o losach rodzin Złotopolskich i Gabrielów. Pamiętacie jeszcze bohaterów trzech kultowych seriali TVP? Gdzie oglądaliśmy Malickiego, Rafalskiego, listonosza Józefa, Pereszczakę i siostrę Bożenkę? Rozwiąż QUIZ wspominkowy. Klan, Złotopolscy czy Na dobre i na złe. Z jakiego serialu TVP jest ten bohater? Przed Wami 18 pytań.

QUIZ wspominkowy. Klan, Złotopolscy czy Na dobre i na złe. Z którego serialu TVP jest ta postać?

Pytanie 1 z 18
Wiesiek Gabriel (w tej roli Paweł Wawrzecki) to bohater serialu:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany