Sławomir Łozińska

Zagrała Bronkę, dziewczynę Leszka w "Daleko od szosy". Rodzinna tragedia pchnęła ją w szpony nałogu

2023-06-16 14:35

Sławomira Łozińska (70 l.) zagrała Bronkę, dziewczynę Leszka, w serialu "Daleko od szosy". Do dziś jest to jedna z najczęściej oglądanych i powtarzanych polskich produkcji. Życie serialowej Bronki, podobnie jak Łozińskiej, nie było do końca szczęśliwe. Aktorka zmagała się z rodzinną tragedią, która pchnęła ją w szpony nałogu.

Sławomira Łozińska zagrała Bronkę, dziewczynę Leszka w "Daleko od szosy". Rodzinna tragedia pchnęła ją w szpony nałogu

Bronka była pierwszą ukochaną Leszka (Krzysztof Stroiński). Ich miłość przerwało pojawienie się Ani - dziewczyny z miasta. Porzucona kobieta z trudem pozbierała się po takim ciosie. Podobnie było ze Sławomirą Łozińską, która zagrała kultową postać w serialu "Daleko od szosy". Ona także musiała pozbierać się po tragedii... 13 kwietnia 2002 roku życie aktorki zamieniło się w koszmar. To właśnie tego dnia jej syn zmarł wskutek błędu lekarskiego. - Był zapalonym żeglarzem, najlepszym studentem na medycynie, miał dziewczynę. Wysiadał z autobusu i skręcił nogę, założyli mu gips. W nocy dostał zatoru, rano już nie żył — mówił w rozmowie z magazynem „Pani” Tadeusz Chudecki. 

Łozińska załamała się. Zaczęła sięgać po używki. - Byłam kompletnie zgłuszona potworną ilością leków, alkoholem. Przekonana, że idę w stronę totalnego szaleństwa. Wszyscy odbudowywaliśmy się na gruzach. To pozostaje straszną traumą dla mojego drugiego syna, Pawła, który stracił w życiu główny wektor - mówiła po latach w "Polityce".

By nie myśleć o tragedii, zaczęła coraz więcej pracować. - Myślałam, że tylko obłęd będzie moim życiem. Ale pamiętam moment, kiedy kilka dni po pogrzebie Tomka poczułam, że wstępuje we mnie jakaś zwierzęca siła, nieprawdopodobna moc. To był sygnał, że muszę trwać - opowiadała w tygodniku „Rewia”.

Dziś możemy oglądać ją w serialu "Barwy szczęścia".

"Daleko od szosy" - o czym opowiada serial?

Leszek Górecki, mieszkaniec wsi, podczas zabawy w remizie strażackiej poznaje Bronkę, dziewczynę z sąsiedniej osady. Między młodymi nawiązuje się nić sympatii, ale wtedy pojawia się Ania (Irena Szewczyk) - dziewczyna z Łodzi... Towarzystwo atrakcyjnej dziewczyny pociąga Leszka, ale jednocześnie peszy. Któregoś dnia przyjaciółka Ani, Zosia (Barbara Burska), przecina stopę rozbitą butelką. Leszek, bez wahania, poświęca swoją najlepszą koszulę dla zahamowania upływu krwi, po czym zawozi poszkodowaną na motocyklu do szpitala. Od tej chwili Ania zaczyna patrzeć na niego przychylniej. Zachęca też chłopaka, by podjął naukę w Łodzi, obiecuje mu pomóc. W kolejnych odcinkach jesteśmy świadkami narodzin ich miłości, która napotka wiele przeszkód. Serial nakręcono na podstawie powieści łódzkiego pisarza Henryka Czarneckiego, a historia oparta jest na faktach...

Groby aktorów 07 zgłoś się i Daleko od szosy. Niezapomniani
Sonda
Lubisz serial "Daleko od szosy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany