Tak będzie wyglądał grób Karewicza. Odlew jego twarzy i... [ZDJĘCIA]

2020-06-09 5:53
Emil Karewicz ze swoim synem, Krzysztofem Karewiczem
Autor: Anna Przybysz Emil Karewicz ze swoim synem, Krzysztofem Karewiczem

Rodzina i fani Emila Karewicza (†97 l.) wreszcie doczekają się pogrzebu słynnego aktora. 23 czerwca, po ponad trzech miesiącach od śmierci, niezapomniany Brunner zostanie pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych. Syn aktora Krzysztof w rozmowie z „Super Expressem” zdradził, że planuje upamiętnić ojca odlewem jego twarzy, który będzie częścią grobowca.

Emil Karewicz zmarł 18 marca. Rodzina aktora ze względu na koronawirusa zdecydowała się odłożyć ostatnie pożegnanie do czasu, aż na cmentarzu będą mogły pożegnać go tłumy. Gwiazdor serialu „Stawka większa niż życie” zostanie pochowany 23 czerwca na Warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Zobacz:Tak wyglądały ostatnie godziny życia Karewicza. Syn zdradza przyczynę śmierci

Krzysztof Karewicz cieszy się, że fani jego taty będą mogli go pożegnać. Jak zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, on też zamierza wyjątkowo uczcić pamięć ojca. – Mam maskę twarzy taty, która była zrobiona za jego życia na potrzeby Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. Muzeum to zostało zamknięte, a odlew mam w domu. Teraz planuję zrobić z brązu odlew. Wkomponuję go w pomnik taty – ujawnia nam pan Krzysztof.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Co dalej z pogrzebem Karewicza? Jego syn ma plan
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE