Syn słynnego amanta PRL wziął ślub z chłopakiem. Teraz walczy przed sądem o jego ważność

2023-11-28 15:44

Kuba Kowalski (42 l.) jest synem aktorów Moniki Sołubianki (74 l.) i nieżyjącego już Władysława Kowalskiego (+81 l.). W 2007 roku ukończył Wydział Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie i jest znanym reżyserem teatralnym. 10 lat temu dokonał publicznego coming outu. Mieszkając w Holandii wziął ślub ze swoim partnerem. Teraz walczy o to przed polskim sądem, by był on legalny także w naszym kraju.

Znany aktor Władysław Kowalski wyznaje: Mój syn jest gejem

i

Autor: materiały promocyjne

Jakub Kowalski swój gejowski ślub wziął w 2022 roku, gdy mieszkał w Amsterdamie. Jego wybranek także ma na imię Kuba. Teraz panowie mieszkają w Warszawie i chcą by ich związek był w Polsce legalny. Dlatego złożyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego specjalne pismo, by uzyskać ważność ślubu na terenie Rzeczpospolitej.

- Nie używam określenia „mój mąż”, no chyba że odbieram jakiś polecony na poczcie dla Kuby, bardzo lubię wyraz twarzy pani w okienku kiedy mi go wydaje. Jak wróciliśmy do Polski Kuba uznał, że naturalną konsekwencją naszego myślenia o ślubie jest pójście do sądu i walka o uznanie go w PL. No i toczy się ta walka już jakiś czas, będzie to według prawniczki trwało około siedmiu lat. Nie pisałem o tym na socialach, w sumie nie wiem dlaczego, bo między innymi dla takich spraw prowadzę tutaj konto. a więc oto foto sprzed rozprawy, pozdro i dobrego dnia - napisał na Instagramie syn Władysława Kowalskiego i Moniki Sołubianki.

Przypomnijmy, że o Kubie zrobiło się głośno, gdy wziął ze swoim znanym tatą udział w akcji  Kampanii Przeciw Homofobii pt. "Rodzice, odważcie się mówić". Na billboardach można było zobaczyć podpis: "Władysław, ojciec geja – Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą".

Władysław Kowalski. Romanse i syn gej. Tak wygląda grób aktora [WIDEO]

Sonda
Czy chcesz, by w Polsce zalegalizowano śluby par homoseksualnych?