Szczepionki dla aktorów. Dawid Ogrodnik do Morawieckiego: Panie hipokryto

2021-01-03 10:00
Dawid Ogrodnik
Autor: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP powiedział, że osoby szczepiące się na COVID-19 bez kolejki to "prawdziwy skandal". - Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym. (...) osoby publiczne, które postanowiły wykorzystać swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością, nie tylko kompromitują siebie, ale szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień - wyznał szef rządu. Słowa premiera oburzyły aktora Dawida Ogrodnika.

- Panie hipokryto, proszę się zastanowić, z ilu przywilejów korzysta Pan na co dzień, od przywiezienia dupy z pracy i do pracy, darmowych hotelach, niepłaceniu mandatów i ciągle zasłanianie się immunitetem poselskim (...) Najpierw namawiacie moich znajomych do wzięcia udziału w akcji promocyjnej, bo są znani i szanowani, którzy są w grupie ryzyka i również mają prawo bać się o swoje zdrowie, a następnie używacie tego jak haniebny argument przeciw, mówiąc o lepszych i gorszych Polakach! Witamy w komunie 2021 roku! Premierzy wielu krajów szczepią się poza kolejnością właśnie w akcji promocji szczepień, więc jedyni, którzy szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień, jest Pan i Pana partia!" - stwierdził aktor na Instagramie. Wpis Dawida Ogrodnika zniknął już z sieci.

Przypomnijmy, że skandal ze szczepieniami poza kolejką wybuchł, gdy na Facebooku przyznała się do niego Krystyna Janda. Potem wyszło na jaw, że Warszawski Uniwersytet Medyczny zaszczepił na koronawirusa 18 osób, które nie są medykami. Wśród nich byli m.in. Michał Bajor, Wiktor Zborowski, Magda Umer, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

Szczepionka na koronawirusa poza kolejką. Szokujące wyznanie Marii Seweryn: "Kłamałam ze strachu"

Wielka afera w TVN. Morawiecki kipi ze złości! Szczepienia bez kolejki dla celebrytów? W tle duża fundacja

Wiktor Zborowski zaszczepił się na COVID-19. Szokujące wyznanie. "Jakiś koszmar, źle się czuję"

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki

SPRAWDŹ: 40-letnia aktorka i partnerka Miszczaka może się po tym nie pozbierać. Oskarżenia odbierają mowę! To koniec jej kariery?

Także Mariusz Szczygieł nie przebierał w słowach. -  Najpierw proponuje się znanym i szanowanym osobom, żeby były swego rodzaju „królikami doświadczalnymi” - zaszczepiły się na covid i propagowały ideę szczepień jako ci, którym nic się po szczepionce nie stało, a potem szczuje na nie. Sądziłem, że takich prowokacji po upadku komuny nie doczekam. Bolszewizm w czystej postaci. A już wczorajszy pierwszy materiał „Wiadomości” TVP bez sprawdzenia u źródła jak to się stało, atak na Krystynę Jandę i wypominanie, że jej teatr dostał dotację przypomina mi najgorsze materiały TVP w stanie wojennym. Muszę zaprotestować! Trudno oprzeć się wrażeniu, że ta władza razem z podległą sobie machiną propagandową jest w stanie dokonać prowokacji na każdym z nas. Uczulam na to komentatorów-hejterów na profilu aktorki. Na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego można przeczytać wyraźnie: „Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19” - napisał dziennikarz na Instagramie, umieszczając zdjęcie z Krystyną Jandą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE