Ostatnia wola Krawczyka

i

Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Włożą mu TO do trumny. Ostatnia wola artysty

2021-04-08 8:12

Muzyka była jego wielką miłością. Krzysztof Krawczyk (+74 l.) nawet chwilę przed śmiercią planował powrót do studia muzycznego, by nagrywać płytę. Mikrofon był jego nieustannym towarzyszem. Dlatego artysta poprosił żonę Ewę Krawczyk (61 l.), by włożyła mu go do trumny. - Spełnimy jego życzenie - mówi "Super Expressowi" menedżer artysty Andrzej Kosmala.

Przedmioty mają dla ludzi wartość funkcjonalną, ale także sentymentalną. Często rodziny decydują się na to, by chować zmarłych z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali. Czasami są to okulary, papierosy albo nawet butelka ulubionego trunku.

Krzysztof Krawczyk, któremu muzyka towarzyszyła przez całe życie, poprosił, by pochowano go z mikrofonem.

- Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie - mówi "Super Expressowi" menedżer i przyjaciel artysty.

Drugie życzenie również związane jest z muzyką.

- Chciał by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie - dodaje Kosmala.

Ale nie ma się co dziwić. Okazuje się, że Krawczyk nawet podczas pobytu w szpitalu, gdzie walczył z koronawirusem opowiadał głównie o żonie Ewie i o muzyce.

- Kiedy rozmawialiśmy przez telefon, cały czas mówił o tym, że jak wyzdrowieje, to wraca do studia i nagrywa kolejne piosenki - zdradza pan Andrzej.

Krzysztof Krawczyk, który zmarł 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny, zostanie pochowany w najbliższą sobotę.

"Msza św. odbędzie się o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. O godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy" - informuje proboszcz Parafii Poczęcia NMP w Grotnikach.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.- Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizje Polską - zapewnia. 

ZOBACZ: Ostatnie słowa Krzysztofa Krawczyka przed śmiercią. Wypowiadał je resztkami sił

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Dokończ piosenkę Krzysztofa Krawczyka!

Pytanie 1 z 10
"Za Tobą pójdę jak na bal, nie obejrzę się. Nikt mnie nie zatrzyma ____________"