Teresa Lipowska

i

Autor: AKPA

"Z samą emeryturą miałabym biedę"

Teresa Lipowska ujawniła, ile wynosi jej emerytura. To brzmi jak żart

2023-01-25 20:50

Teresa Lipowska (86 l.) pozostaje aktywna zawodowo, jednak już od dłuższego czasu pobiera należną jej emeryturę. W jednym z wywiadów przyznała nawet, jakiej jej wysokości. "Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę" - ubolewała.

Teresa Lipowska to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Ma na koncie wiele ról filmowych i serialowych, jednak od przeszło 20 lat wciela się w postać Barbary Mostowiak w "M jak miłość" i to właśnie z tej produkcji jest kojarzona najbardziej. Gwiazda, która w lipcu skończy 86 lat, przyznaje, że nie wyobraża sobie, by przestała pracować, ponieważ lubi to, co robi. Jak wyjawiła jakiś czas temu, jest też inny powód...

Teresa Lipowska ujawniła, ile wynosi jej emerytura. To brzmi jak żart

Teresa Lipowska, jako znana seniorka, wielokrotnie była wypytywana przez dziennikarzy, ile wynosi jej emerytura. Temat ten zawsze wzbudza wiele skrajnych emocji, a starsi ludzie często po prostu narzekają na wysokość comiesięcznych wypłat - wystarczy wspomnieć chociażby o Maryli Rodowicz, która dorobiła się 1670 zł emerytury. Do grona tych osób można zaliczyć również nestorkę rodu Mostowiaków.

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. (...) Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - mówiła jakiś czas temu w rozmowie z "Wideoportalem".

Jesteście w szoku? Biorąc pod uwagę dzisiejsze realia i nadmierny wzrost cen żywności, wcale się nie dziwimy aktorce. Przy wypłacie 2200 zł i wysokich rachunkach musiałaby oszczędzać na każdym kroku.

Sonda
Czy wyobrażasz sobie "M jak miłość" bez Barbary Mostowiak?
Agnieszka Byrska-Zaczyk i Zdzisław Zaczyk: Chcemy żyć i umrzeć w Skolimowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają