Na dobre i na złe odc. 854. Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki)

i

Autor: Artrama Na dobre i na złe odc. 854. Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki)

Wstrząsające wyznanie

To okropne, co spotkało Mateusza Damięckiego, gdy był dzieckiem. "Poczucie wstydu"

2023-03-27 16:35

Mateusz Damięcki (41 l.) to znany i lubiany aktor, kojarzony ostatnio głównie z serialem "Na dobre i na złe", choć występował również w produkcjach filmowych. Okazuje się, że w przeszłości Damięcki doświadczył przemocy ze strony rówieśników. To okropne, co spotkało go, gdy był dzieckiem! "Poczucie wstydu", wyznaje aktor po latach.

Mateusz Damięcki to aktor, który dał się zapamiętać publiczności, biorąc udział w wielu produkcjach filmowych czy telewizyjnych. Serial "Na dobre i na złe" to jego znak rozpoznawczy, ale Damięcki jest na scenie od 11. roku życia, więc jego doświadczenie aktorskie jest znacznie szersze. Prywatnie, 20 stycznia 2018 roku aktor ożenił się z instruktorką baletu Pauliną Andrzejewską, z którą ma dwóch synów, 5-letniego Franciszka i 3-letniego Ignacego. Teraz o Mateuszu Damięckim zrobiło się głośno, a wszystko za sprawą projektu, który przygotował serwis NaTemat. Zwraca on uwagę na problem przemocy rówieśniczej. Damięcki przed kamerami opowiedział o okropieństwach, które spotkały go, gdy był jeszcze dzieckiem. "Poczucie wstydu", mówił wprost. Wyznanie jest wstrząsające.

To okropne, co spotkało Mateusza Damięckiego, gdy był dzieckiem. "Poczucie wstydu"

Mateusz Damięcki usiadł przed kamerami i otworzył się na temat trudnych doświadczeń szkolnych. Okazuje się, że aktor mierzył się z przemocą ze strony rówieśników.

- Była taka sytuacja, że zostałem przywiązany do kaloryfera i "koledzy" strzelali do mnie z takich haclówek - zaczął Mateusz Damięcki. - Poczucie takiej bezradności, poczucie wstydu. Później mamy do czynienia z takimi osobami, jak Dominik Szymański, który jak ktoś napisał "dobrze, że zdechł" - mówił wyraźnie poruszony. - Nagrody od życia dostaje się za oryginalność, za to, że jest się jedynym w swoim rodzaju. (...) Dajcie sobie czas. Każdy nowy dzień jest lepszy niż ciemność i pustka, tak mi się wydaje - zaapelował do dzieci w akcji NaTemat pod nazwą "Nie bój się mówić".

Wyznanie Damięckiego poruszyło wiele osób, podobnie jak wyznania innych gwiazd, które zdecydowały się na udział w projekcie. Wśród nich znaleźli się również: Sylwia Bomba, Lili Antoniak, Mariusz Kozak, Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Skrzeczkowska, Karolina Brzuszczyńska. "Takie rzeczy niestety zostają z człowiekiem na całe życie", zauważają gorzko internauci.

Zobacz także galerię zdjęć do innego tematu: Nie żyje aktor serialu "Czterej pancerni i pies". Piotr Wysocki zginął tragicznie

Sonda
Mateusz Damięcki. Lubisz tego aktora?
Halina Kowalska ma długi. Komornik puka do jej drzwi w Skolimowie: Błagam o pomoc
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany