Wojciech Modest Amaro odchodzi z Hell's Kitchen

i

Autor: AKPA

Wojciech Amaro pomoże w otwarciu chrześcijańskiej pizzerii!

2017-12-19 13:40

Pierwsza chrześcijańska restauracja powstanie w Łodzi. Wsparcia w otwarciu lokalu udzieli sam Wojciech Amaro. Co znajdzie się w menu chrześcijańskiej restauracji?

Wojciech Amaro udzieli swojego wsparcia w otwarciu pierwszej chrześcijańskiej restauracji. Lokal ma powstać na najsławniejszej łódzkiej ulicy, czyli na ulicy Piotrkowskiej. Za pomysłem stworzenia pierwszej chrześcijańskiej restauracji stoi grupa młodych ludzi związanych z kościołem jezuitów w Łodzi. W lokalu o numerze 80 już rozpoczęły się prace remontowe.

Wojciech Amaro pomoże w promocji pizzerii?

Bez wątpienia nazwisko Wojciecha Amaro to reklama sama w sobie. Jego Atelier Amaro otrzymało pierwszą w Polsce gwiazdkę Michelina. Poza tym Wojciech Modest Amaro brał udział w programach kulinarnych - "Top Chef' i "Piekielna kuchnia". Jakiś czas temu wycofał się z show-biznesu i skupił się na pracy i rodzinie. Wojciech Amaro w kilku wywiadach podkreślał swoje przywiązanie do tradycji chrześcijańskich. Najpopularniejszy szef kuchni otwarcie mówi o swojej wierze. Nic więc dziwnego, że to właśnie on został poproszony o pomoc w stworzeniu pierwszej chrześcijańskiej pizzerii. O pomoc poprosił go znajomy ksiądz z Łodzi - Michał Misiak. - Modest pomoże nam uruchomić kuchnię i wybrać odpowiedni piec do wypieku pizzy – słowa ks. Misiaka przytacza eska.pl.

Wojciech Amaro obiecał również znaleźć odpowiedniego kucharza. Skąd pomysł na pizzę? Wpadł na niego sam arcybiskup! Grzegorz Ryś słynie z nowoczesnego podejścia do nauczania i szalonych pomysłów. - Arcybiskup wymyślił też dla nich biblijne nazwy. Serwowana ma być m.in. pizza Magnificat i pizza Osiem Błogosławieństw. - zdradza ksiądz Misiak. Chrześcijańskiej pizzy będzie można skosztować od marca - wtedy lokal ma się otworzyć.

QUIZ: Znasz potrawy wigilijne? Wybierz jeden składnik, który nie pasuje do przepisu