Wyniki oglądalności. TVP2 przed TVN24. TV Republika mocno w dół

2024-02-27 10:48

Portal Wirtualne Media opublikował najnowszą analizę oglądalności kanałów TV. W zestawieniu znalazło się kilka niespodzianek. Największą widownię w ubiegłym tygodniu zgromadził drugi program TVP, awansując w stosunku do poprzedniego badanego okresu o dwa oczka i wyprzedzając TVN24. Spory spadek zanotowała natomiast TV Republika.

Minister Sienkiewicz zadecydował: TVP, PAP i Polskie Radio w stanie likwidacji

i

Autor: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Najchętniej oglądane programy. TVP2 w czołówce, dzięki serialom

Badanie obejmowało okres od 12 do 18 lutego 2024 roku. W tym czasie największa widownię zgromadziła publiczna Dwójka. TVP2 awans na pierwsze miejsce z trzeciego zapewniły bitowe seriale. Poniedziałkowe "M jak miłość" obejrzało w tym czasie 2,94 mln osób. To najlepszy wynik tygodnia. Świetną oglądalność zapewnił sobie również środowy odcinek "Na dobre i na złe", który zgromadził przed telewizorami 2,19 mln widzów. Pomiędzy serialami na podium ustawiły się Fakty, które we wtorek 13 lutego, obejrzało 2,57 mln osób. Na wysoką pozycję Dwójki wpływ miała również widownia "Barw szczęścia" i "Na sygnale" oraz finałowy odcinek "The Voice Senior". W TOP 20 znalazło się również "Koło fortuny".

Oglądalność programów informacyjnych. "Fakty" przed "Teleexpressem" i "19.30"

Ciekawie wyglądała również sytuacja w poszczególnych kategoriach formatów. Wśród programów informacyjnych dominują "Fakty", drugą pozycję zajął "Teleexpress", a trzecią "19.30", kolejne były "Wydarzenia".  Wśród programów informacyjnych zaskakujący spadek zanotowała Telewizja Republika, plasując się na 7. pozycji. 

Ważne zmiany w "Teleexpressie". Telewizja Polska przekazała pilny komunikat w sprawie nowego prowadzącego

Zobacz galerię: Tomasz Sygut wprowadza zmiany w TVP

QUIZ. "M jak miłość", "Klan" czy "Na wspólnej"? W którym z nich występowała TA postać?

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę i dobre rozpoczęcie: Rysio, parający się fachem taksówkarza, występował w serialu:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany