Ostania droga śpiewaka

Pogrzeb 98-letniego gwiazdora. Wzruszający apel żony do żałobników. Chodzi o pieniądze!

2023-09-11 12:26

Zdzisław Zaczyk - wybitny polski śpiewak - zmarł w wieku 98 lat. Gwiazdor operetki zmarł w domu opieki w Skolimowie. Do końca była przy nim jego ukochana żona Agnieszka Byrska-Zaczyk. Kobieta po śmierci męża zwróciła się z wzruszającym apelem do żałobników. Chodzi o pieniądze. Pogrzeb 98-letniego gwiazdora Zdzisława Zaczyka odbędzie się 12 września.

Zdzisław Zaczyk nie żyje. Osiem lat temu przeprowadził się z żoną do Skolimowa

Zdzisław Zaczyk nie żyje. Słynny śpiewak operetkowy zmarł w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Artysta do placówki przeprowadził się razem z żoną osiem lat temu. Nie była to łatwa decyzja - W momencie, w którym przyszło do pakowania się, serce mi zabiło. Mąż w pierwszej chwili powiedział: "Nie, ja się nigdzie nie wyprowadzam", ale kuzynka powiedziała: "Wszystko jest już załatwione, nie dacie sobie tutaj sami rady". Przeprowadziliśmy się - wspominała Agnieszka Zaczyk-Byrska w programie "Gwiazdy w Skolimowie". Smutną wiadomość o śmierci Zdzisława Zaczyka przekazał Związek Artystów Scen Polskich. 

Kim był Zdzisław Zaczyk? Komunikat ZASP

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wyjątkowym artystą był Zdzisław Zaczyk.  - Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że dziś w nocy w Skolimowie, odszedł wspaniały tenor - Zdzisław Zaczyk, uczeń Ady Sari. Debiutował 16 lutego 1954 r. na scenie Operetki Warszawskiej, gdzie zagrał w pierwszej premierze, inaugurującej działalność nowej placówki. W "Domku trzech dziewcząt" Franciszka Schuberta w reż. Zbigniewa Sawana śpiewał partię kompozytora. Był Hubertem w "Cnotliwej Zuzannie" Jeana Gilberta, Edwinem w "Księżniczce Czardasza" Emmericha Kalmana, Księciem Gigi, a także Alfredem w "Zemście nietoperza" Johana Straussa. Orfeuszem w "Orfeuszu w piekle" Jakuba Offenbacha. I można by tak wymieniać bez końca... Był bardzo pogodnym, ciepłym i życzliwym człowiekiem, będzie nam Go bardzo brakowało... Żonie - naszej Koleżance - Agnieszce Byrskiej składamy ogromne wyrazy współczucia" - czytamy w komunikacie ZASP. 

Wzruszający apel żony do żałobników. Piękny gest wdowy po Zdzisławie Zaczyku

Po śmierci tenora w portalu Wyborcza.pl pojawił się nekrolog od rodziny. Żona i córka artysty zwracają się ze specjalnym wzruszającym apelem do żałobników. "Msza święta żałobna odprawiona zostanie dnia 12 września 2023 roku o godzinie 12.00  w Kaplicy Domu Aktora w Skolimowie, po czym nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wolskim, ul. Wolska 138/140 w Warszawie. Wejście na Cmentarz godz. 14:30. O czym zawiadamiają Żona i Córka. Zamiast kwiatów prosimy o wpłatę na rzecz Domu Aktora" - czytamy w komunikacie. Cóż za piękny gest wdowy po Zdzisławie Zaczyku!

Agnieszka Byrska-Zaczyk i Zdzisław Zaczyk: Chcemy żyć i umrzeć w Skolimowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany