Dziennikarka TVP niedawno się zaręczyła i zachorowała na raka: "Chcę żyć!"

2021-07-28 21:52
Klementyna Wohl, dziennikarka TVP ma raka
Autor: Instagram @klemkreindler Klementyna Wohl, dziennikarka TVP ma raka

Dziennikarka Klementyna Wohl pracuje dla Telewizji Polskiej, pełniąc funkcję wydawcy kanału TVP Kultura. 35-letnia kobieta niedawno przeżywała chwile szczęścia, ponieważ przyjęła zaręczyny. Wychowuje również 7-letniego synka. Jej świat jest zagrożony. Dziennikarka usłyszała przerażającą diagnozę. Cierpi z powodu nieoperacyjnego raka. Lekarze załamują ręce. Jedyny sposób leczenia kosztuje majątek. W sieci utworzono zbiórkę pieniędzy, uzbierano już sporą sumę.

Dziennikarka TVP jest zrozpaczona. Wychowywała dziecko i niedawno zaręczyła się ze swoim ukochanym. Kilka miesięcy temu źle się poczuła i postanowiła to sprawdzić. Po badaniach usłyszała przerażające wieści od lekarzy. Klementyna Wohl choruje na raka pola trzustkowo-dwunastniczego:

Dzień, w którym usłyszałam diagnozę, rzucił cień na moje plany i marzenia o przyszłości. Rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. Ograniczone możliwości leczenia brzmią jak wyrok - możemy przeczytać na stronie internetowej zbiórki.

Dziennikarka nie poddaje się mimo wyroku lekarzy. Jednak wymaga skomplikowanego leczenia w zagranicznej klinice, na które ją nie stać:

Moja rodzina i znajomi szukali za granicą klinik, które podejmą się operacyjnego usunięcia rozległego guza i dalszego leczenia, dając mi nadzieję. Przyjmie mnie najprawdopodobniej Klinika w Heidelbergu, która zgodziła się podjąć skomplikowane leczenie, którego koszt wynosi minimum 65 tys. euro.

David Wildstein zachęca do wpłacania choć drobnych kwot, aby uratować dziennikarkę: - Jest z nią bardzo źle i wszyscy staramy się pomóc, błagam Was serio, pomóżcie jej, udostępnijcie jak możecie, cokolwiek. Niech walczy dalej i niech ta groteskowa materia świata jej w tym nie przeszkodzi. Niech nie zostawi swojego synka samego. 

Do końca zbiórki zostały dwa dni, a udało się już zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor "Barw szczęścia" miał 71 lat

ZOBACZ: Gwiazda "Na dobre i na złe" urodziła. Pokazała zdjęcia inne niż wszyscy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE