Eurowizja 2021: Hejt na Brzozowskiego trwa. Gwiazdor unika pytań o Alicję Szemplińską?

2021-04-15 12:43
Rafał Brzozowski, Eurowizja 2021
Autor: AKPA

Rafał Brzozowski to reprezentant Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. Niestety, piosenka "The Ride", którą stworzył z myślą o wydarzeniu, nie przypadła internautom do gustu. Negatywne emocje podkręcił dodatkowo fakt, że Brzozowski zastąpił Alicję Szemplińską. Hejt na gwiazdora trwa. Unika pytań o poprzednią kandydatkę?

Fani Eurowizji niemal jednogłośnie twierdzą, że to Alicja Szemplińska, a nie Rafał Brzozowski, powinna reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku nie mogła zaśpiewać swojego utworu "Empires" na wielkiej scenie. Pandemia pokrzyżowała jej plany. Pałeczkę przejął prowadzący "Jaka to melodia?". Jednak jego piosenka "The Ride" spotkała się z wielką krytyką. Mimo to, gwiazdor nie poddaje się i mocno wierzy w jej siłę. Rafał Brzozowski ponownie zabrał głos w tej sprawie:

ZOBACZ: QUIZ. Fryzury polskich gwiazd. Rozpoznasz je po włosach?

Piosenka jest dobra i jak jest dobra piosenka, to ona się zawsze obroni (...) "The Ride" jest piosenką, która ma szansę podbić Europę, bo nie dość, że jest dynamiczna i ekspresyjna, to jest tam powtarzalny refren, który łatwo zapamiętać. Rozmawiałem z wieloma dziennikarzami z różnych państw i ta piosenka się podoba. Dziwne jest to, że w Polsce jest na nią hejt, a za granicą nie - mówił w Radiu Zet.

NIE PRZEGAP: Wojewódzki pokazał gorące bliźniaczki. Fani zwrócili jednak uwagę na inną "ślicznotkę" [FOTO]

Muzyk został zapytany przez Damiana Michałowskiego również o Alicję Szemplińską i to, czy nie uważa, że została pozbawiona szansy występu. Odpowiedział wymijająco: - To nie jest pytanie do mnie, tylko do stacji, która nominuje. Nadawcy publiczni mogą to zrobić w formie konkursu, koncertu lub nominować wewnętrznie. W tym roku tak się złożyło, że EBU zmieniło piosenki, trzeba było złożyć nowe propozycje, więc wewnętrzny nabór zadecydował o tym, kto pojedzie na Eurowizję i jak tak naprawdę nie miałem z tym nic wspólnego. Zgłosiłem piosenkę dynamiczną, moim zdaniem przebojową i ta piosenka została wybrana.

Co sądzicie o "The Ride"?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze