Nie żyje Krzysztof Kalczyński, aktor "Klanu". Był ojcem prezenterki TVN

2019-09-11 7:39 MGa
Krzysztof Kalczyński nie żyje
Autor: AKPA Był aktorem, mężem Haliny Rowickiej i ojcem Anny Kalczyńskiej

Rodzina i przyjaciele Krzysztofa Kalczyńskiego (+82 l.) poinformowali o jego nagłej śmierci. Aktor był mężem Haliny Rowickiej (68 l.), gwiazdy serialu "Dom" oraz ojcem prezenterki "Dzień dobry TVN" Anny Kalczyńskiej (43 l.), dziennikarza Filipa Kalczyńskiego (42 l.) oraz Marii Kalczyńskiej (29 l.).

- Dziś zmarł znakomity aktor, szlachetny i dobry Człowiek, wielki patriota, strażnik najważniejszych narodowych wartości Krzysztof Kalczyński. Wielki smutek. Halinko ogromnie mi smutno! - napisał dziennikarz Tadeusz Deszkiewicz. Kondolencje złożyła także aktorka Ewa Kuklińska. - Halinko Kochana...! Aż trudno udźwignąć tę wiadomość o odejściu Krzysia, tak jest nagła, niespodziewana i okrutna. Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia.. Przytulam Cię bardzo serdecznie.. - napisała na profilu Rowickiej na Facebooku.

O odejściu Krzysztofa Kalczyńskiego napisała także jego synowa, Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, która obecnie spodziewa się czwartego dziecka. - Dziś odszedł mój wspaniały Teść, Tata - Krzysztof Kalczyński. Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata ale tez Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało Mam to szczęście, że mieszkam z kilkoma klonami Taty - ten urok, poczucie humoru, odwaga, kreatywność to bardzo Kalczyńskie cech Dziękuje Tato za to i za Twoje ogromne - napisała żona Filipa Kalczyńskiego. Anna Kalczyńska umieściła natomiast wzruszający wiersz oraz post na Facebooku.

- Drodzy Przyjaciele, Mój ukochany Tata odszedł dziś rano. Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj. Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.
Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno.. Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pocieszenia i wsparcia - napisała prezenterka TVN.

Krzysztof Kalczyński urodził się w Poznaniu. Karierę zaczął jako muzyk w Teatrze Narodowym.  W 1961 ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w PWSM w Warszawie. Trzy lata później został absolwentem krakowskiej PWST.  Jako aktor grał w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1964–1969), Teatrze Klasycznym w Warszawie (1969–1971), Teatrze Studio w Warszawie (1971–1975), Teatrze Narodowym (1975–1981) i Teatrze Nowym w Warszawie (1980–1987).

Najbardziej znany był z roli Edwarda Tyczyńskiego, emerytowany pułkownik Wojska Polskiego, ojciec Zyty (Magdalena Stamm) w "Klanie". Pojawił się także w "M jak miłość", "Tajemnicy Enigmy", czy "Con amore". Po raz ostatni na ekranie pojawił się w spektaklu telewizyjnym "Wojna - Moja miłość" w 2017 roku.

Najnowsze