Nie żyje Robert Brylewski - kim był? Na co zmarł muzyk zespołów Kryzys i Izrael

2018-06-04 6:28

Robert Brylewski nie żyje. Współzałożyciel takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys oraz Izrael zmarł po kilkutygodniowej śpiączce spowodowanej ciężkim urazem. O śmierci muzyka poinformowała rodzina w specjalnym wpisie na Facebooku.  "Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie" - czytamy w internetowym wpisie.

Robert Brylewski urodził się 25 maja 1961 roku. Jako kilkuletni chłopiec przeniósł się do Warszawy, gdzie z przerwami mieszkał do końca życia. Był wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i kompozytorem, uważanym za za jednego z najważniejszych muzyków polskiej sceny rockowej i reggae. Był współzałożycielem takich legendarnych zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Armia i Izrael. Z wpisu zamieszczonego przez rodzinę, dowiadujemy się, że muzyk zmarł po kilkutygodniowej śpiączce.

Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie - czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Robert Brylewski miał 57 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE