Nie żyje twórca słynnej polskiej dobranocki "Kasztaniaki"

2018-05-31 21:57

W Łodzi w wieku 85 lat zmarł Stanisław Kucner, reżyser i operator filmów animowanych i dobranocek. Przez lata pracował w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych "Se-ma-for".  -  Z niezwykłą wrażliwością rejestrował przygody takich bajkowych bohaterów jak: Pingwin Pik-Pok, Miś Colargol czy Miś Uszatek. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich - czytamy w nekrologu umieszczonym przez Prezesa i Zarząd Główny Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Stanisław Kucner w 1976 roku ukończył Studium Zaoczne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Przez lata zajmował się głównie tworzeniem zdjęć do filmów i seriali animowanych. Był operatorem dobranocek "Mały pingwin Pik-Pok", "Przygody Misia Uszatka" i "Przygody Misia Colargola". Jako reżyser był współtwórcą dobranocki "Kasztaniaki" (1990-98), której lektorami byli Marek Kondrat, Tomasz Kozłowicz i Jacek Chmielnik. Pogrzeb Stanisława Kucnera odbędą się w piątek, 1 czerwca 2018 roku o godzinie 11.30 na cmentarzu w Łodzi przy ulicy Sopockiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE