Nie żyje kolejny aktor "Świata według Kiepskich". Dzień wcześniej zdążył przekazać przyjaciołom wiadomość

2021-02-26 7:50 wp
Świeczka, znicz
Autor: Piotr Bławicki

Nie żyje Stanisław Wolski, miał 72 lata. Smutne wieści przekazał wrocławski Teatr Kalambur. Wolski był aktorem teatralnym, ale też telewizyjnym. Wystąpił w wielu głośnych produkcjach, był też animatorem kultury i autorem piosenek. Dzień przed śmiercią zdążył przekazać przyjaciołom wiadomość.

Stanisław Wolski nie żyje, o czym poinformowali przyjaciele z wrocławskiego Teatru Kalambur. Aktor miał 72 lata. Był animatorem kultury, autorem piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów i gawędziarzem. Oprócz tego był wspaniałym przyjacielem, o czym napisali jego bliscy z Teatru Kalambur: - Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie - czytamy.

Stanisław Wolski nie żyje

Wolski dzień przed śmiercią zdążył porozmawiać z przyjaciółmi i przekazać im wiadomość. Był pełen sił i humoru, opowiedział o nowych pomysłach, chciał spotkać się z nimi w parku: - Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje.

Wrocławski aktor zasłynął wieloma rolami teatralnymi, ale też występem na szklanym ekranie. Zagrał w takich produkcjach jak: "Wojna polsko-ruska" (wodzirej), "Mała Moskwa" (głos z radia), "Świat według Kiepskich" (2001, Tempera, Mistrz podrobów), "Pierwsza miłość" (2004-2021, aż pięć ról), "Przygody psa Cywila", "Tancerze".

ZOBACZ: Specjalne pożegnanie Marka "Krzykacza" Pawłowskiego wyciska łzy! "Kochał życie. Odszedł na zawsze"

Klątwa Kiepskich. Sąsiedzi i znajomi Ferdka, którzy odeszli
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze