Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

i

Autor: Tomasz Radzik Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Wybory 2023

Dziemianowicz-Bąk miała poważny wypadek. Czy wystartuje w wyborach?

2023-09-08 19:35

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, umieściła niepokojący wpis na Instagramie, w którym informuje, że podczas konwencji wyborczej w Łodzi, uległa wypadkowi. Zdarzenie było na tyle poważne, że posłankę zabrała karetka pogotowia do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM. Polityk nie wycofuje się ze startu w wyborach, choć zapowiada zmiany w swojej kampanii. Co się stało posłance?

Diagnoza okazała się niepokojąca

Dziemianowicz -Bąk stwierdziła, że "wypadek pozostawił jednak ślad - pęknięcie podstawy czaszki, która w ciągu najbliższych tygodni będzie się zrastać"- napisala zamieszczając zdjęcie ręki ze szpitalnym wenflonem. 

Jednocześnie posłanka zapewniła, że nie zamierza rezygnować z prowadzenia swojej kampanii i udziału w spotkaniach wyborczych.  

Planowałam się często i gęsto z Wami spotykać na ulicach Gdyni, Słupska i całego okręgu wyborczego nr 26. Podczas której mieliśmy się widywać na wiecach, zgromadzeniach, przy rozdawaniu gazetek czy ulotek” – pisała w mediach społecznościowych.

Jak dodała "To oczywiście nie oznacza, że zamierzam zrezygnować z wyborczej walki i kampanijnych aktywności. Niezmiennie startuję na czele listy Lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim i wraz z pomorską ekipą świetnych kandydatów i kandydatek będziemy walczyć o jak najlepszy wynik i przede wszystkim o szansę na budowanie sprawnego, bezpiecznego, opiekuńczego państwa wolnego od fanatyków z PiS czy Konfederacji"- napisała Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk dostała w nadchodzących wyborach parlamentarnych pierwsze miejsce na liście Lewicy w okręgu nr 26, który obejmuje Gdynię oraz Słupsk.  Posłanka zasiada w Sejmie od 2019 r. Szeroką rozpoznawalność zdobyła w 2016 r., gdy była jedną z głównych organizatorek tzw. czarnego protestu przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Pochodzi z Wrocławia, stamtąd też uzyskała mandat cztery lata temu.

Express Biedrzyckiej - Agnieszka DZIEMIANOWICZ-BĄK
Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?