Przemysław Czarnek

i

Autor: Shutterstock, Marek Kudelski/Super Express Przemysław Czarnek

A to zaskoczenie!

Kim jest dziewczynka, która nie podała ręki Czarnkowi?

2023-09-05 16:50

4 września oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził z tej okazji uczniów dwóch szkół, by życzyć im samych sukcesów. W jednej z placówek doszło do nietypowej sytuacji. Mała uczennica zaskoczyła ministra. Jej reakcja podbija internet.

W poniedziałek 4 września dzieci wróciły do szkół. Z tej okazji minister Przemysław Czarnek zaplanował wizyty w dwóch szkołach, by osobiście spotkać się z uczniami i życzyć im powodzenia. Nie spodziewał się jednak tego, co spotkało go w jednej z placówek.

- W ten rok szkolny wchodzimy bardzo spokojnie, a jednocześnie z wielkimi inwestycjami. Przekazujemy ogromne nakłady na laptopy dla czwartoklasistów, na bon dla nauczyciela czy na infrastrukturę edukacyjną - mówił między innymi Czarnek. Jednak to nie przemówienie ministra stało się hitem internetu, ale pewna mała słuchaczka obecna na sali.

Dziewczynka zaskoczyła ministra swoją reakcją

Minister edukacji i nauki zainaugurował ogólnopolski rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie. Następnie odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdniku. Podczas jednej z tych wizyt powstało nagranie, które podbija internet. Widać na nim, jak minister podchodzi do siedzących na sali gimnastycznej uczniów, by się z nimi przywitać. Wszyscy kolejno podają mu rękę i grzecznie odpowiadają: "Dzień dobry!". Aż tu nagle... jedna z dziewczynek zrobiła coś niespodziewanego. Na nagraniu widać, jak kilkulatka spojrzała na ministra i pokręciła przecząco głową.  Nie podała też ręki ministrowi. Najprawdopodobniej było to duże zaskoczenie dla Przemysława Czarnka.

Internauci nie gryźli się w język

Oczywiście internauci natychmiast podchwycili to nagranie i posypały się komentarze... Zwolennicy ministra widzieli w reakcji uczennicy brak wychowania, inni domyślali się, że to może z powodu tremy i wszechobecnych fotoreporterów dziewczynka po prostu się zawstydziła. Sporo było też uszczypliwości pod adresem samego ministra. Internauci nieprzychylni obecnemu rządowi gratulowali dziecku asertywności. "Nawet dzieci się na nim poznały" - komentowali.

Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Listen on Spreaker.