Ludmiła Putin, Władimir Putin

i

Autor: East News

Ludmiła Oczeretna

Była żona Putina chce sprzedać apartamenty w Hiszpanii. Boi się sankcji

2023-02-16 9:41

Ludmiła Oczeretna, była żona Władimira Putina, chce sprzedać nieruchomości w Hiszpanii. Taką decyzję podjęła z obecnym mężem w obawie przed unijnymi sankcjami. Eks-małżonka prezydenta Rosji jest już objęta sankcjami w Wielkiej Brytanii. Majątek, którym dysponują w Hiszpanii to ponad 2 mln euro.

Oczeretni mają dwa apartamenty w kompleksie mieszkalnym Lomas del Rey, położonym w kurorcie Marbella na południu Hiszpanii. Koszt tych nieruchomości to 2,2 mln euro - informuje dziennik "El Mundo". Zakupił je obecny mąż Ludmiły, Artur Oczeretny. Nieruchomości o powierzchni 229 i 405 metrów kwadratowych nabył w 2011 i 2014 roku, krótko przed ślubem z byłą żoną Władimira Putina (70 l.). Otrzymał na nie kredyt hipoteczny od jednego z hiszpańskich banków. Hiszpańskie media przypominają, że zakupienie nieruchomości o wartości powyżej 500 tys. euro daje cudzoziemcom prawo do uzyskania pozwolenia na pobyt w Hiszpanii, początkowo na rok, a następnie na stałe.

Tak wygląda syn Putina i Kabajewej? Poszedł z mamą do kościoła i gorliwie się modlił

Przypomnijmy, że Putin rozwiódł się z żoną w 2013 roku, ale istnieją podejrzenia, że rosyjski prezydent nadal finansuje swoją byłą małżonkę - zaznacza "Ukraińska Prawda". Prezydent Rosji miał być już wówczas w związku z gimnastyczką Aliną Kabajewą (39 l.), która miała urodzić mu czwórkę dzieci. Ostatnio ukazały się informacje, że romans z Kabajewą to jedynie przykrywka i wcale nie była ona jego kochanką.

Sonda sejmowa: Co zrobić z Putinem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany