Tomasz Sekielski

i

Autor: AKPA Tomasz Sekielski

Wiadomo, o czym będzie

Nowy dokument braci Sekielskich jeszcze przed wyborami? „Korzenie zła” mają pokazać wielką aferę

2023-08-02 12:20

Bracia Sekielscy nie boją się poruszać trudnych tematów w swoich dokumentach. „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” odbiły się szerokim echem wśród Polaków. Rodzeństwo pracuje nad kolejnym filmem dokumentalnym pod tytułem „Korzenie zła”. Kiedy będzie można go zobaczyć?

Bracia Sekielscy już w 2019 roku zapowiedzieli swój dokument „Korzenie zła”, który według autorów skupi się na wielomiliardowym przekręcie finansowym. Poruszać ma temat SKOK-ów, ale nie tylko.

- Pokazujemy np. działania ludzi wywodzących się z wojskowych służb PRL. Kiedyś był FOZZ, później inne afery, a afera SKOK-u Wołomin też ma związek z ludźmi dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI). Ten układ wciąż ma się dobrze. W to uwikłany jest dawny komunistyczny establishment, ale też obecni politycy różnych partii. To jest afera, w której mogą sobie coś zarzucić politycy różnych opcji – mówił Tomasz Sekielski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wcześniej bracia zapowiadali premierę filmu na przełomie 2020/2021 roku, jednak do tej pory nie powstał. Dopiero w lutym 2022 roku światło dzienne ujrzał trailer dokumentu. Skąd opóźnienie? Powodów może być kilka. Przede wszystkim pandemia koronawirusa i liczne ogranczenia, jakie zostały nałożone na każdą branżę. Następnie Tomasz Sekielski został redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Mimo to nadal pracuje nie tylko nad dokumentem, ale także nad książką.

- Powiem tak: najpierw film o SKOK-ach. Przed wyborami. I może po wyborach - kolejna książka. [...] Wiem, że obsunęło się, że wszyscy czekacie. Zobaczymy, jak odpalimy, ile osób obejrzy. Mam nadzieję, że przynajmniej połowa tych, co oglądali poprzednie – mówił Tomasz Sekielski w programie „Sekielski Sunday Night Live”, który prowadzi w sieci.

Sonda
Zamierzasz obejrzeć nowy dokument braci Sekielskich?
Wieczorny Express - Łukasz Warzecha; Janusz Odziemkowski