Biedy nie ma

Tak mieszka Stanisław Dziwisz! Istny raj na ziemi. Emerytura jak w bajce [Zdjęcia]

2023-03-08 14:33

Stanisław Dziwisz od ponad 6 lat jest już na biskupiej emeryturze. Kardynał, który przez lata był sekretarzem Jana Pawła II, w styczniu 2017 roku przestał pełnić funkcję metropolity krakowskiego. Zastąpił do abp Marek Jędraszewski. Stanisław Dziwisz pozostał jednak w Krakowie, gdzie mieszka w budynku domu sióstr sercanek przy ulicy Kanonicznej. Powodów do narzekań kardynał raczej nie ma. Wygląda na to, że jego emerytura to istny raj na ziemi. Zobacz, jak mieszka Stanisław Dziwisz, najsłynniejszy sekretarz Jana Pawła II.

Stanisław Dziwisz usunął się w cień

Kardynał Dziwisz, gdy odchodził z urzędu, w przejmujący sposób zwrócił się do Marka Jędraszewskiego. - Katedra Wawelska i Kościół Krakowski zapisują dziś nową kartę swych długich dziejów. Księże Arcybiskupie Marku – od dzisiaj Ty zaczynasz zapisywać tę nową kartę, a my ją będziemy zapisywać razem z Tobą - powiedział Stanisław Dziwisz podczas ingresu. Po serii publikacji na temat działalności kardynała u boku Jana Pawła II, Dziwisz nieco usunął się w cień, ale siłą rzeczy - po emisji filmu "Franciszkańska 3" i ukazaniu się książki "Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział" - znów powracają pytania dotyczące byłego metropolity krakowskiego. O obecnym życiu Stanisława Dziwisza co nieco opowiedział Marcin Gutowski, autor filmów "Franciszkańska 3" i "Don Stanislao".

Tak mieszka Stanisław Dziwisz

Z relacji dziennikarza wynika, że kardynał Dziwisz ma się bardzo dobrze. Były metropolita krakowski mieszka w okazałym budynki sióstr sercanek w Krakowie (zdjęcia prezentujemy pod tekstem), a większych konsekwencji po emisji "Don Stanislao" nie poniósł. - No może jest nieco rzadziej zapraszany na wiejskie parafie, ale wciąż za odpowiednią ofiarą oddaje ampułki z krwią swojego patrona. Wciąż mieszka w doskonale położonej kamienicy pod Wawelem. Wciąż ma służbowy samochód, obsługę kapelana, osobistego sekretarza, kilka sióstr zakonnych, które dbają o każdą jego potrzebę - mówi w "Gazecie Wyborczej" Marcin Gutowski.

Nie przegap: Jakie naprawdę były relacje Jana Pawła II i Stanisława Dziwisza? Szokujące doniesienia, to wiele zmienia!

Sonda
Czy kardynał Dziwisz szkodzi Kościołowi?
Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany