dziś miałby imieniny

Tak mieszkał Andrzej Lepper. Luksus lat 90. Też mieliście takie meble? [FOTO]

2023-11-30 12:38

Andrzej Lepper do dziś przez wielu wyborców wspominany jest z ogromnym sentymentem. Choć od zupełnie niespodziewanej śmierci legendarnego lidera Samoobrony minęło już ponad 10 lat, dużej grupie Polaków ciągle go brakuje. Andrzej Lepper bez wątpienia był postacią nietuzinkową. Przez większość poważnych polityków wyśmiewany został nawet wicepremierem i ministrem rolnictwa. W naszej unikalnej galerii prezentujemy, jak mieszkał Andrzej Lepper. To był prawdziwy luksus lat 90.

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku. Miał 56 lat. Oficjalnie przyczyną śmierci lidera Samoobrony było samobójstwo, jednak do dziś wiele osób, które osobiście znały Andrzeja Leppera, nie wierzy w to, że mógł on targnąć się na swoje życie. Wokół śmierci wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego roi się od rozmaitych teorii spiskowych. Po latach okazało się, że do marnie wykształconego Andrzeja Leppera (polityk nie miał nawet matury) słabość miało wielu polityków, nawet takich z tytułem profesorskim. - To był taki niegłupi samouk, a ja samouków lubię, bo mają w sobie naturalność - wspominał w wywiadzie rzece Stefan Niesiołowski. -  Lepper zwracał się do mnie per "panie przewodniczący", ja do niego tak samo. Tak się tytułowaliśmy. Sekretarka przynosiła herbatę i ciasteczko, a Lepper pytał, czy chciałbym się napić czegoś mocniejszego. Z uśmiechem odpowiadałem, że jest zbyt wcześnie - wspominał były wicemarszałek Sejmu.

W tym roku "Super Express" rozmawiał z Ryszardem Czarneckim, dawnym kolegą Leppera z Samoobrony, który tak opowiadał o polityku: - Nie wierzę w samobójstwo Leppera, prezesa Samoobrony. Są ludzie, którzy nie popełniają samobójstwa. Jego nie załamywały problemy, także finansowe. To było zwierzę polityczne - komentował.  

Nam udało się zdobyć zdjęcia domu słynnego lidera Samoobrony. Zobacz w naszej galerii, jak mieszkał Andrzej Lepper. Poznajesz te luksusy lat 90.? Mało kogo stać było na takie meble. 

ZOBACZ: Rocznica tragicznej śmierci Andrzeja Leppera. Oto, jak wygląda jego grób 12 lat od śmierci [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy wierzysz w samobójstwo Andrzeja Leppera?
Czy w Warszawie powinien stanąć pomnik Andrzeja Leppera? Sprawdzamy co o tym myślą mieszkańcy
Nasi Partnerzy polecają