Tomasz Lis jak Marek z M jak miłość

i

Autor: Twitter Tomasz Lis jak Marek z M jak miłość

Miała całe życie przed sobą

Tomasz Lis pokazał zdjęcie 28-latki zmarłej w lesie: Wstyd i hańba dla Polski

2023-03-03 8:11

W sieci zrobiło się głośno o kolejnej młodej osobie zmarłej przy granicy polsko-białoruskiej. Tym razem w lesie zmarła Mahlet Kassa (+28 l.) z Etiopii, której ciało znaleziono 12 lutego kilometr od Hajnówki. Właśnie trwa zbiórka na przetransportowanie jej zwłok do ojczyzny. O jej śmierci w mocnych słowach wypowiedział się Tomasz Lis. - Wstyd i hańba dla Polski - napisał dosadnie dziennikarz.

Na Twitterze udostępniany jest post Piotra Czabana z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego. - Mahlet Kassa z Etiopii miała 28 lat. Zmarła w lesie kilometr od Hajnówki. Jej ciało odnaleźliśmy 12 lutego 2023 roku. Przyjaciele Mahlet prosili policjantów i strażników granicznych o pomoc dla niej, gdy jeszcze żyła. Pomoc nie nadeszła. Publikacja za zgodą rodziny Mahlet - czytamy we wpisie. - W poniedziałek, zanim pomogłem w załatwieniu wszystkich formalności związanych z wydaniem ciała Mahlet, zostałem przesłuchany przez policję. Musiałem tłumaczyć się z tego, że nie jestem przemytnikiem. To cena pomagania i mówienia o zbrodni na pograniczu - napisał w innym poście Czaban.

Rodzina zbiera teraz pieniądze na pogrzeb Mahlet. Na razie zebrano ponad 2900 dolarów z deklarowanych 10 tysięcy.

Śmiertelne żniwo push backów

Niedawno media podawały informację o podobnej śmierci Ibrahima Dihiya, lekarza z Jemenu. 36-latek zmarł w Puszczy Białowieskiej i został pochowany na muzułmańskim cmentarzu w Bohonikach. Mahlet i Ibrahim to kolejne ofiary znalezione przy granicy z Białorusią. W styczniu informowano, że od początku kryzysu na granicy polsko – białoruskiej zmarło co najmniej 217 nielegalnych imigrantów.

Ciało lekarza z Jemenu znaleziono w Puszczy Białowieskiej. 36-letni Ibrahem zostawił żonę i 3 dzieci

Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania
Nasi Partnerzy polecają