Będzie STRAJK pielęgniarek. Znamy datę!

szpital pielęgniarka
Autor: RESO / Rex Features

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni są zgodni: sytuacja w polskiej opiece zdrowotnej jest krytyczna. W szpitalach brakuje wolnych łóżek, respiratorów, tlenu i – przede wszystkim – personelu. - W Polsce jedna pielęgniarka przypada na 200 pacjentów – mówi SE przewodnicząca OZZPiP, Krystyna Ptok i dodaje, że w maju pielęgniarki rozpoczną strajk ostrzegawczy.

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni są zgodni: sytuacja w polskiej opiece zdrowotnej jest krytyczna. W szpitalach brakuje wolnych łóżek, respiratorów, tlenu i – przede wszystkim – personelu. - W Polsce jedna pielęgniarka przypada na 200 pacjentów – mówi SE przewodnicząca OZZPiP, Krystyna Ptok i dodaje, że w maju pielęgniarki rozpoczną strajk ostrzegawczy.- Od jesieni weszłyśmy w spory zbiorowe na poziomie pracodawców, bo z rządem nie ma żadnego dialogu. Jako grupa zawodowa mamy swoje problemy i próbujemy je załatwić od wielu lat. Nasze środowisko jest lekceważone i spychane na margines – tłumaczy Krystyna Ptok. - Mamy prawo do dwugodzinnego strajku ostrzegawczego i przeprowadzimy go w maju. O jego formie zdecyduje Zarząd Krajowy Związku – dodaje w programie „Super Raport”.

Zobacz też: Szczepienia na COVID-19 w Polsce: Resort zdrowia wprost o preparacie AstraZeneca. Mocne stanowisko!

Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP: Szpitale nie są bezpieczne [Super Raport]

Krystyna Ptok zwraca uwagę na to, że tak mała liczba pielęgniarek i lekarzy powoduje, że pacjenci nie otrzymują w tej chwili wystarczającej pomocy. - Szpitale nie są bezpieczne, należy to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. Myślimy komu podłączyć respirator – 40-latkowi czy 80-latkowi. Medycy nie powinni stawać przed takim dylematem! Nie powinni podejmować decyzji kto ma przeżyć, a kto nie – mówi przewodnicząca OZZPiP.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze