Zaskakujące słowa Trzaskowskiego: Przypominam, że nie chciałem startować w wyścigu prezydenckim

Rafał Trzaskowski
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rafał Trzaskowski, który był dziś gościem w Radiu ZET, opisał jak się czuje po przejściu koronawirusa. Prezydent stolicy wypowiedział się również na temat swojej politycznej przyszłości.

Rafał Trzaskowski, który przeszedł już zakażenie koronawirusem i wrócił do pracy w urzędzie, był pytany m.in. o to, jaka przyszłość czeka Platformę Obywatelską. Wiceprzewodniczący partii przyznał, że podczas choroby dochodziło do niego wiele sygnałów o tym - jakoby on - miał stanąć na czele największej partii opozycyjnej. - Będąc chorym przeczytałem bardzo wiele słów o sobie, jak to wszyscy do mnie dzwonią, konsultują, mimo, że nikt do mnie nie dzwonił, niczego nie konsultował i również o tym, że podobno się męczę. Nie, nie męczę się. Jestem bardzo zadowolony z tego gdzie jestem. Uważam, że to jest olbrzymie wyzwanie i gdybyśmy mieli normalny rząd, który nie atakuje bez przerwy samorządów byłbym najszczęśliwszy będąc prezydentem miasta stołecznego Warszawy - przyznał Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy był również pytany o to, czy chciałby zostać premierem, odpowiedział w dyplomatyczny sposób, choć przyznał jednocześnie, że niczego nie może wykluczyć. - Bardzo dobrze czuję się w roli prezydenta, ale nie wykluczam żadnej możliwości. Przypominam, że nie chciałem startować w wyścigu prezydenckim, ale tak się potoczyły okoliczności - wyznał.

Nie omieszkał również ocenić obecnego prezydenta Polski, z którym ostatecznie przegrał II turę wyborów prezydenckich. - Polacy widzą, co się dzieje w kraju, przestają ufać rządzącym, a prezydent właściwie zniknął - ocenił Rafał Trzaskowski, proszony o najnowszy komentarz do wyników rankingu zaufania polityków, w których pokonał Andrzeja Dudę.

NIE PRZEGAP: Smutne wieści dla Dudy pojawiły się z rana! Jego największy rywal nowym liderem rankingu zaufania [SONDAŻ]

Super Raport 14.04 (Goście: Jan kanthak - Solidarna Polska, Krzysztof Śmiszek - Lewica) Sedno Sprawy: Łukasz Schreiber
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze