25 proc. dodatku do emerytury dla wdów i wdowców. Posłanki PO zaproponowały zmiany

2021-07-27 21:29
Nowe świadczenie 400+ - do kogo trafią pieniądze?
Autor: Getty images Nowe świadczenie 400+ - do kogo trafią pieniądze?

Posłanki PO w ramach akcji „Letnia Akademia Kobiet” rozmawiały z mieszkańcami Kielc przede wszystkim o systemie emerytalnym, ale także o ekonomii społecznej. Marzena Okła-Drewnowicz zaproponowała wypłacanie dodatku do emerytury dla wdów i wdowców w wysokości 25 proc. emerytury zmarłego małżonka lub małżonki.

- Najczęściej to kobieta zostaje sama, dlatego uważamy, że w sytuacji śmierci współmałżonka, druga osobna powinna móc pobierać dodatek w wysokości 25 proc. jej lub jego emerytury - mówiła Marzena Okła-Drewnowicz.

Dodatkowo posłanka podzieliła się, że Platforma nie planuje wydłużać wieku emerytalnego. - Polacy odpowiedzieli, że na takie rozwiązania się nie zgadzają, a my słuchamy Polaków" – dodała Okła-Drewnowicz.

Posłanka Izabela Leszczyna wspomniała, że istnieje niesprawiedliwy podział wynagrodzeń i emerytur dla kobiet i mężczyzn. Zaznaczyła, że mnóstwo kobiet musi stawać przed "dramatycznym wyborem: czy mam robić karierę zawodową, czy zająć się rodziną i mieć dzieci".

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE