Chory na koronawirusa minister Morawieckiego zaraził żonę w ciąży. Jaki jest stan kobiety?

2020-03-25 9:07 CHA, PJ
Minister Michał Woś
Autor: Jan Bielecki/East News Minister Michał Woś

Minister środowiska Michał Woś to pierwszy członek obecnego rządu, zarażony koronawirusem. Młody polityk, który wciąż przebywa w domu, zdecydował się na to, by publicznie opowiedzieć o wirusie. Przy okazji ujawnił, że wirusem zaraził swą żonę, będącą w 7 miesiącu ciąży! Minister mówił również o symptomach choroby.

To „Super Express” jako pierwszy ujawnił, że Woś ma koronawirusa. Minister miał zarazić się podczas spotkania w resorcie, z udziałem zakażonego członka Lasów Państwowych. - W czasie, gdy się spotkaliśmy, nie miał żadnych objawów - opowiedział na antenie TVN24 Michał Woś. - To było półgodzinne spotkanie w ministerstwie w grupie trzech osób. Dystans był zachowany, ale mimo to się zakaziłem – twierdzi. Jak dodał to, czy ktoś się zarazi zależy choćby od odporności: -  Moi rodzice się nie zakazili - powiedział.

29-letni minister zaapelował przede wszystkim do młodych: - Proszę, zwłaszcza ludzi młodych, by nie bagatelizowali zagrożenia. Przyznał, że także jego żona w ciąży i córka musiały zostać przebadane: - Ja sam zaraziłem żonę w stanie błogosławionym i córeczkę. Żona musiała przejść badania, ze względu na stan błogosławiony - powiedział  minister z rządu Morawieckiego w telewizji.

W rozmowie z nami Woś dokładnie wyjaśnił, jakie miał objawy zarażenia koronawirusem, zaczęło się dość niewinnie: - Najpierw kaszel, pojawiła się też lekka gorączka. Wtedy dowiedziałem się o wyniku testu leśnika i podjechałem zgodnie z zaleceniem GIS do szpitala zakaźnego w Warszawie. Dostaliśmy tam maseczki i czekaliśmy w kolejce na rozmowę z lekarzem i test, który okazał się niestety pozytywny. Przede mną było około 5-6 osób w poczekalni. Po dwóch dniach od badania objawy się nasiliły. Gorączka skoczyła do 39 stopni, a duszności powodowały, że ciężko mi było złapać oddech – opowiada "Super Expressowi" Michał Woś. 

ZOBACZ: Kaczyński się WŚCIEKNIE! Wyborcy PiS zbuntowani! Prezes bez poparcia

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze