Ale jatka! Postrach Szydło bierze się za Rydzyka. Nie ma litości, w tle ogromna kasa

2021-01-13 13:34 cha
Tadeusz Rydzyk
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Będzie z tego gruba jatka! Odkąd Krzysztof Brejza zasiada w parlamentarnych ławach, jest sporym utrapieniem dla obecnej partii rządzącej. To on, jeszcze jako poseł Platformy Obywatelskiej ujawnił aferę z nagrodami w rządzie Beaty Szydło, co złośliwi wypominają jej do dziś. Teraz, już w roli senatora, postanowił wziąć się za ojca Tadeusza Rydzyka. Wydaje się, że Brejza nie będzie miał litości dla toruńskiego zakonnika. W tle całej sprawy są ogromne pieniądze.

Brejza już pokazał, że w tropieniu grzeszków obozu Zjednoczonej Prawicy nie ma sobie równych. Teraz parlamentarzysta jest na tropie kolejnej afery. - Skierowałem pytania do wszystkich resortów. Niemal ze wszystkich wypływają pieniądze do spółek związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. Chyba jest symboliczne to, że w trakcie pandemii Ministerstwo Zdrowia przekazuje Fundacji Lux Veritatis 420 tys. zł – przekazał senator w rozmowie z portalem Onet. Jego zdaniem cała sprawa ma dwa wymiary. Jeden to postępowanie resortu zdrowia.

SPRAWDŹ: Gigantyczna ulga na internet. Możesz dostać nawet 1520 zł

- Jest też wymiar etyczny postępowania o. Rydzyka oraz bierność episkopatu i zakonu. Tam niestety liczą się tylko pieniądze, środki brane również z Ministerstwa Zdrowia w sytuacji, gdy mamy rekordową liczbę zgonów. W takiej sytuacji przepompowywanie pieniędzy z Ministerstwa Zdrowia do fundacji o. Rydzyka to jest niebywały skandal, wstydu nie mają – stwierdził. Cóż, teraz ojciec Rydzyk może tylko z niepokojem czekać na wyniki kontroli Krzysztofa Brejzy.

NIE PRZEGAP: Oto, co Magdalena Adamowicz zrobiła z obrączką męża. To niezwykłe [ZDJĘCIA]

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)
Najnowsze
KOMENTARZE